У Львівській області оголошено лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури за 2013 рік

У Львівській області оголошено лауреатів Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури за 2013 рік

17.12.13 15:50 0 491
16 грудня під головуванням заступника голови Львівської ОДА Ірини Романів відбулося підсумкове засідання журі з присудження Обласної премії 2013 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

За результатами таємного голосування, журі з присудження премії визначило цьогорічних лауреатів:

1.Музейна справа і збереження культурної спадщини – імені Іларіона і Віри Свенціцьких:

Корнєєва Галина Вікторівна – за оновлення музейної експозиції в Музеї «Русалка Дністрова», розроблення науково-експозиційних планів трьох новостворених музеїв Маркіяна Шашкевича (с.Нестаничі Радехівського району, с. Новосілки Буського району, с. Деревня Жовківського району) та участь у розробці туристичного маршруту «Дорогами Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича» (Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького)

2. Поезія – імені Маркіяна Шашкевича:

Каліка Володимир Петрович – за книгу віршів «Перепливу Дунай» (Львів: Сполом, 2012 – 368 с.) (Львівська організація Національної спілки письменників України)

3. Проза – імені Богдана Лепкого:

Бернакевич Леся – за романи «Заходить до хати вампір волохатий» («Ліга-Прес», 2010. – 224 с.), «Лялька з болота» («Ліга-Прес», 2011. – 520 с.), збірку повістей «Дорогі ви, наші цьоцю» («Ліга-Прес», 2012. – 152 с.), роман «Жар-птиці гуртом не літають» («Ліга-Прес», 2013. – 630с.) (Товариство з обмеженою відповідальністю «Ліга-Прес»)

4. Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка:

Лучук Іван – за наукову монографію «Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики» (2012), літературно-критичні й есеїстичні збірки «Літературний джаз» (2011) та «Дикі думи» (2011), антології в упорядкуванні І. Лучука «Ars poetica. Українська лірика про мистецтво поетичне» (2012), «Мистецтво поетичне: хрестоматія української літературної критики й есеїстики про поезію» (2012) (Інститут Івана Франка НАН України)

5. Драматургія, театральне мистецтво – імені Бориса Романицького:

Мірус Борис Михайлович – за акторські роботи, виконані протягом 2011-2013 років (Львівське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України)

6. Журналістика та публіцистика – імені В’ячеслава Чорновола:

Леськів Юрій – за «Альманах 100-ліття Пласту» (Окружна Пластова Старшина Львівської округи Пласту, Національна скаутська організація України)

7. Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича:

Коструба Лілія – за концертні програми останніх трьох років та вагомий внесок у популяризацію творчості галицьких композиторів, зокрема Станіслава Людкевича, та видання нотних збірок «Солоспіви Анатоля Кос-Анатольського», «Вокальні та інструментальні твори Богдана Дрималика», «Вокальні твори Остапа Нижанківського», а також двох компакт-дисків «Осінній вальс» з творів А.Кос-Анатольського і «Галицький солоспів» присвячений 140-річчю від дня народження С.Крушельницької (Львівська обласна філармонія, Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові)

8. Образотворче мистецтво – імені Івана Труша:

Буличев Анатолій Євгенович – за творчі роботи в галузі станкового живопису, виконані протягом 2011-2013 років (Львівська обласна організація Національної спілки художників України)

9. Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Зеновія Флінти:

Мацієвський Ігор – за творчі роботи у галузі художнього скла виконані протягом останніх трьох років (КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв»)

10. Народна творчість – імені Анатоля Вахнянина:

Карпій Петро Богданович – за постановку вокально-хореографічної композиції «Роде наш красний» (Львівський державний Палац естетичного виховання учнівської молоді)

11. Дизайн – імені Олени Кульчицької:

Штець Віктор Олексійович – за роботу «Традиції і новації дизайну друкованих видань та систем візуальної ідентифікації Національного університету «Львівська політехніка» (Львівське регіональне відділення спілки дизайнерів України)

12. Архітектура – імені Івана Левинського:

Колектив авторів у складі Дацишина Євгена Васильовича, Горалевича Юрія Володимировича, Хамара Ігора Григоровича – за архітектурний проект - мотельний комплекс в с.Малехів Жовківського району Львівської області (Львівська організація Національної спілки архітекторів України)

Урочисте вручення премій заплановано провести напередодні Нового року.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: В Ужгороді вночі горів ...

КОМЕНТАРІ