Державтоінспекція України нагадує: механічні ДТП - це справа страхових компаній

Державтоінспекція України нагадує: механічні ДТП - це справа страхових компаній

10.01.15 15:31 0 1106
З вересня 2011 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування».

Цим нормативним актом було запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання повідомлення про ДТП (Європротоколу) та інші новації, спрямовані на приведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності автовласників, до міжнародних стандартів страхування та врегулювання збитків.

Слід зазначити, що внаслідок використання Європротоколу, скорочується час для звільнення проїзної частини від пошкоджених автомобілів. Таким чином, вирішуються проблеми заторів у великих містах, а як наслідок і економії власного часу.

Нажаль, використання даної практики не набуло популярності серед громадян України. Станом на 2014 рік лише 7% випадків ДТП без потерпілих було оформлено за допомогою Європротоколу.

На одній із спільних нарад представників Державтоінспекції та Моторного (транспортного) страхового бюро України було запропоновано, під час навчання в автошколах, приділяти увагу роз’ясненню слухачам порядку оформлення «незначних» ДТП та складання Європротоколу.

Тож, основною метою МВС та страхових компаній є інформування громадян:

Європротокол– спеціальний бланк уніфікованого по всій Європі зразка, що заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії. В українському законодавстві він визначений як «Повідомлення про ДТП». У подальшому воно стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілій у ДТП стороні.

Слід зазначити, якщо внаслідок ДТП отримані механічні пошкодження транспортних засобів, - це питання виключно сфери страхування без участі державних органів.

Керманичі ж транспортних засобів, потрапивши в ДТП, можуть скористатися Європротоколомлише за наявності наступних обставин:

- учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби,

- відсутні травмовані (загиблі) люди,

- водії цих транспортних засобів дійшли згоди щодо обставин скоєння ДТП,

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо водії скористалися Європротоколомшляхом обопільного його оформлення та підписання, то вони:

- мають право залишити місце ДТП,

- звільняються від обов'язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП,

- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

Але, у випадку невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколуумов, виклик працівників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

Законом чітко визначено, що страховик зобов’язаний забезпечити страхувальника бланком Європротоколу. Передбачається, що бланки Європротоколуповинні видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Якщо сталась ДТП, за наслідками якої був заповнений Європротокол, то учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих днів від дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколудо страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Ознайомитись з «Інструкцією щодо заповнення Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду»та «Інформаційно-роз’яснювальнимиматеріалами щодо Повідомленняпро дорожньо-транспортнупригоду»можна також на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинянина засудили за ...
Наступна новина: Івано-Франківщина: в ...

КОМЕНТАРІ