У Житомирі відзначають 108-му річницю від дня народження С.П. Корольова

У Житомирі відзначають 108-му річницю від дня народження С.П. Корольова

13.01.15 17:14 0 724
Вже традиційно щороку 12 січня у день народження Сергія Корольова жителі та гості обласного центру покладають квіти до пам'ятника видатного конструктора ракетно-космічних систем.

Сергій Павлович Корольов народився 12 січня 1907 року в Житомирі. Наш земляк став найвидатнішим фахівцем в галузі космічного ракетобудування та кораблебудування. Саме під його мудрим керівництвом було створено численні балістичні та геофізичні ракети, ракети-носії та пілотовані космічні кораблі «Восток» та «Восход», на яких уперше в історії людина освоїла космос. Окрім цього, конструктор координував запуск штучних супутників Землі й Сонця, польоти міжпланетних автоматичних станцій до Місяця, Венери і Марса, а також розробив низку серій штучних супутників Землі.

Житомирщина пишається своїм славетним сином і береже пам'ять про його геніальні здобутки. Доказом цього є те, що Житомирський військовий інститут носить ім'я С. П. Корольова, а в обласному центрі функціонує єдиний в Україні унікальний музей космонавтики.

Вшанувати пам'ять Сергія Корольова з нагоди 108-ї річниці від дня його народження до пам'ятника конструктору 12 січня, прийшли голова облдержадміністрації Сергій Машковський, голова обласної ради Віталій Француз, в.о. Житомирського міського голови Любов Цимбалюк, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко, заступник голови обласної ради Руслан Годований, т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, представники департаментів облдержадміністрації та громадськість.

Сергій Машковський наголосив: «Якби таких постатей як Сергій Корольов було більше, то наша держава та світ, однозначно, рухався б у правильному напрямку. Ми докладемо зусиль до того, аби на належному рівні вшановувати конструктора, який підкорив космос. У першу чергу маємо усвідомлювати, що народ, який не пам'ятає свого минулого, не має майбутнього. Ми не відкидаємо наміру створити в обласному центрі надсучасний планетарій, адже у нас є для цього все необхідне».

Голова облдержадміністрації та голова обласної ради запевнили, що у 2015 році не будуть врізані обсяги фінансування музейних установ Житомирщини, а видатки на окремі заклади, навпаки, зростуть. Так, незабаром після реконструкції відвідувачів розпочне приймати краєзнавчий музей.

Цього дня квіти також покладали і до пам'ятника С. П. Корольову біля музею космонавтики. А в будинку-музеї конструктора відбулася виставка нових експонатів, з якими тепер можуть ознайомитися усі бажаючі. Своєрідний подарунок 12 січня підготували для жителів та гостей міста працівники музею космонавтики, адже у закладі день відкритих дверей і кожен може відвідати цей заклад безкоштовно.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі ...
Наступна новина: Протягом тижня підрозділи ...

КОМЕНТАРІ