Парламент не зміг відставити Тимошенко: ініціативу «Регіонів» підтримали тільки 203 нардепи

Парламент не зміг відставити Тимошенко: ініціативу «Регіонів» підтримали тільки 203 нардепи

06.02.09 07:30 0 2488
203 «за» — і уряд на чолі з Юлією Тимошенко знову може працювати спокійно. Так і не нашкрібши потрібних 226 голосів, Партія регіонів фактично дала Кабміну «карт бланш» на найближчі кілька місяців, адже протягом однієї сесії ВР двічі порушувати питання про недовіру уряду не можна. Не допомогло навіть дещо несподіване голосування комуністів (20 депутатів із 27). Окрім того, відставку уряду підтримали 172 «регіонали», 10 «нунсівців» (представники «Єдиного центру») та один БЮТівець. Щоправда, креатуру Балоги — Ігоря Рибакова — таким навряд чи можна вважати. До того ж він, як і ще зо два десятки колег, у залі взагалі був відсутній. І хоча спікер оголосив прізвища всіх, хто не пройшов письмову реєстрацію, це не завадило «проголосувати» й відсутнім Звягільському (ПР) та Плющу («НУНС»).

Однак усміхненій Прем’єрці такі дрібниці настрій зіпсувати не могли. Юля знову «помахала всім ручкою». Кабмін знову виїхав на майстерному піарі та інших видах стимулювання депутатської більшості. Надалі уряд чекають пертурбації: наступного тижня тріумфаторка планує провести ротацію «НУНСівських» міністрів.


Якщо аргументи — то вагомі, якщо Прем’єр — то не Янукович

Зранку «регіонали» намагалися «тримати обличчя» і констатували: шанси є. «Усе залежить від комуністів — якщо вони приєднаються до голосування, то вірогідність відставки уряду досить висока», — наголосив Нестор Шуфрич. А переконати представників КПУ, за його словами, можна було «аргументами». На запитання, якими саме, Нестор Іванович із натиском відповів: «Вагомими». Принагідно Шуфрич, якого підозрюють в особистій симпатії до цього уряду і його очільниці, одразу розвіяв інтригу щодо свого голосування: запевнив, що обов’язково натисне кнопку «за».

Комуністи тримали інтригу до кінця: запевняли, що визначатимуться ледве не перед голосуванням, тому, мовляв, «самі все побачите». І лише близько 14–ї Петро Цибенко повідомив, що «Компартія в цій ситуації підтримає рішення про відставку уряду». «Україна над прірвою... В практичну площину переходить проблема не лише відставки уряду, а й підготовка і реалізація процедури імпічменту Президента», — заявив комуніст.

Однак насправді думки його колег по фракції розділилися. Фактично навпіл: одні стверджували, що парламентський загін КПУ відставку уряду не підтримуватиме, інші розповідали, що на засіданні фракції з перевагою в один голос (лідер Петро Симоненко голосував з лікарні по телефону) було ухвалене рішення таки підтримати. Хоча, як з’ясувалося під час голосування, семеро комуністів усе ж наважилися порушити волю фракції.

Депутатська група «За Україну!» на своєму засіданні ухвалила–таки рішення резолюцію про недовіру уряду не підтримувати. З тих міркувань, про які «УМ» уже писала: хоч як вони зневажають популістську й економічно бездарну політику Тимошенко, її відставка наразі нічого не дасть. Уряд однаково ще довго працюватиме як виконуючий обов’язки, адже ні створити іншу коаліцію, ні сформувати новий Кабмін у цій Верховній Раді вочевидь не вдасться. Мовляв, якби Партія регіонів справді мала серйозні наміри, то домовлялася б із «заукраїнцями» конкретно. Під цим визначенням маються на увазі не ті «вагомі» аргументи, про які говорять, згадуючи позицію комуністів, а передусім готовність «Регіонів» бодай у часи кризи працювати на державні інтереси. І передусім — запропонувати реальну кандидатуру на посаду Прем’єр–міністра. «Реальну» — тобто людину професійну, розумну і, головне, НЕ Віктора Януковича.
Не прибіг на виклик? Імпічмент!

Юлія Тимошенко прийшла звітувати в чорному — у тон кризі. Запросили до Верховної Ради й голів обласних держадміністрацій, як того вимагала Партія регіонів. Щоправда, посадили, як висловився Віктор Янукович, «на гальорці» — згори, у ложі для гостей.

Віктор Ющенко, як і обіцяв, не прийшов. Незважаючи на те, що у вівторок «Регіони» вимагали від Кабміну звітувати тільки в присутності Президента, тепер охоче заслухали Прем’єрку й без нього. На запитання, чому так, «регіонал» — Михайло Чечетов — викрутився радикально: «Зрозуміло, що ми хотіли, аби Віктор Ющенко теж прийшов у Верховну Раду. Щоб вони з Тимошенко не кивали одне на одного, хто винен, а відповіли за кризу обоє. Але оскільки Президент не прийшов, тепер ми ініціюватимемо йому імпічмент». За словами Чечетова, процедуру імпічменту «прямо зразу» після голосування за відставку уряду й почнуть.

Той факт, що глава держави не «прибіг» на виклик парламенту, не сподобався й БЮТівцям. Зокрема, один із керівників і спонсорів фракції Олександр Абдуллін у кулуарах гучно говорив по телефону, на всі заставки лаючи Президента.
Бюджет повний, а депутати — некультурні

Звіт Прем’єр–міністра ледве не щохвилини переривався бурхливими оплесками БЮТ. Тимошенко дуже голосно (щоб переконливіше?) розповіла про те, що, всупереч наклепам ворогів, Держбюджет за січень виконаний на 101%, заробітні плати бюджетникам і пенсії виплачені, а в Пенсійному фонді не «дірка», а навпаки — зайві надходження в сумі 1,4 млрд. гривень. А що зростають ціни, скажімо, на ліки — то це все через штучно накручений курс долара. «Оптимальний, економічно обґрунтований курс — 6—6,5 гривні за долар», — наголосила ЮВТ.

Опоненти рвалися поставити дошкульні запитання, але сталася неприємність. Після завершення звіту Тимошенко не спрацювала система «Рада», і вийшло так, що на запитання записалися тільки БЮТівці. Розгнівані «регіонали» кинулися до президії. За мить до тотального блокування Прем’єр із допомогою своїх соратників встигла ретируватися в ложу уряду. Утім із системою, яка потім ще зависала принаймні раз, таки розібралися, запис на запитання провели по–новій, і конфлікт було залагоджено.

Щоправда, не обій­шлося ще без сутичок. Ганна Герман нагадала Тимошенко, як та обіцяла, що криза не торкнеться України, і запитала, була це «звичайна жіноча легковажність чи стратегічна помилка Прем’єра?». Юля образилася, звинуватила частину депутатського корпусу в «дуже низькому рівні культури» і порадила «регіоналці» «залишатися жінкою завжди».

Потім слово взяв колишній БЮТівець, а нині представник «Регіонів» Сергій Головатий, якого обурило те, що під час виступу Прем’єр у «базарному дніпропетровському стилі» дозволяла собі вельми нешанобливі відгуки про Президента. Головатий нагадав, що це образа держави, тому головуючий повинен просто припиняти такі виступи.
А давайте відставимо всіх!

А Віктор Янукович закликав усі політичні сили до тотальних виборів. «Коли вони будуть? Я вам скажу так: тоді, коли нас із вами люди винесуть з цього залу. Якщо ми хочемо цього дочекатись, то ми дочекаємось. А якщо не хочемо, то всі разом маємо домовитися — найближчим часом», — додав лідер ПР.

Про людей — це він не випадково. Зі стану ПР останнім часом дедалі частіше лунають погрози «підняти народні маси», влаштувати страйки тощо. Хоча вчора ті самі «регіонали» в кулуарах висловлювали велике невдоволення тим, що страйк транспортників, які перекрили вулицю Грушевського, змусив їх пройти сто метрів до будівлі парламенту на своїх двох...

Леся ШОВКУН
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В 2009 році рівень ...
Наступна новина: До уваги тих, хто планує ...

КОМЕНТАРІ