Обламані «шпори»

23.02.09 01:00 0 2303
Подібне відчуття переживав кожен український уболівальник: сором за те, що твоя команда тиснеться до власного штрафного майданчика, грає на відбій і майже повністю беззуба в атаці, а секундна стрілка ніяк не хоче рухатись швидше. Ми часто бачимо таке, коли наші клуби або збірна зустрічаються зі справжніми грандами. Особливо часто українське безсилля проявляється на євроарені. І ось тепер ми отримали нагоду опинитися по інший бік барикад, причому — в протистоянні з відомим англійським клубом, та ще й узимку, коли на Туманному Альбіоні чемпіонат у розпалі, а в Україні — перерва.

«Тоттенхем», якого побоювалися після жеребкування цієї стадії Кубка УЄФА, прибув до України напівдублюючим складом і на полі РСК «Олімпійський» у Донецьку виглядав відверто слабко. Іноді навіть закрадалася крамольна думка: а чи «Хотспурс» це взагалі? Може, то гравці «Іллічівця» чи «Харкова» вирішили «розіграти» українського чемпіона, перевдягнувшись у форму команди із Західного Лондона?

ДЮСШ Західного Лондона

Жарти жартами, а наставник гостей Гаррі Реднапп дійсно не виставив проти «Шахтаря» найсильніших виконавців. Частині гравців, за словами тренера, він дав відпочити, дехто — травмований, а комусь заборонено виступати в Кубку УЄФА за «Тоттенхем». До останніх відносяться Джермейн Дефо, Роман Павлюченко, Ведран Чорлука та Роббі Кін, які на початку розіграшу були заграні за інші клуби.

Відтак Реднаппу довелося шукати нападника серед резервістів. Попереду у «шпор» маячив лише 21–річний Фрейзер Кемпбелл, орендований у «Манчестер юнайтед». У півзахисті вийшов ще один «кіндер–сюрприз» — 17–річний Дін Паррет, якого у другому таймі замінив ще молодший Джон Босток. Пріоритети Реднаппа стосовно турнірів зрозумілі: через три дні після повторної зустрічі з «гірниками» на його підопічних очікує фінал Кубка ліги проти «Манчестер юнайтед», та й у внутрішній першості ситуацію потрібно виправляти.

Виходячи з цього, «Тоттен­хем» практично весь матч провів у захисті, лише зрідка прориваючи донецьку облогу контратаками. Моменти були, зокрема забивати міг Дарен Бент, який з’явився на полі в другому таймі, та Андрій П’ятов упевнено ліквідував вихід віч–на–віч із ним.
Домучили

А що ж «Шахтар»? Півтора тайми атаки господарів на ворота Ауреліо Гомеса розбивалися об захисні редути британців. Але логічна розв’язка таки настала: щойно з’явившись на полі, Євген Селезньов побіг на розіграш штрафного і першим же дотиком головою переправив м’яч у ворота. Цей успіх у VIP–ложі палко привітали Віктор Янукович і Рінат Ахметов, вбрані в клубні кольо­ри. А через десять хвилин уже Жадсон обігрався з Вілліаном у «стінку», змістився поперек штрафного майданчика і пробив у протихід Гомесу — 2:0. Нехай вимучена, але цілком заслужена перемога над колишньою командою Сергія Реброва.

Тепер на чемпіона України очікує менш складний, ніж здавалося, вояж на «Уайт Харт Лейн». Навіть за умови підсилення складу «Тоттенхема» два пропущені м’ячі на виїзді означають для лондонців потребу здійснити справжній подвиг. Тим більше що за умови активної гри господарів у нападі для «гірників» з’являтиметься чимало нагод у контратаках.

ТАБЛО

Кубок УЄФА. 1/16 фіналу. Перші матчі (ігри четверга)

«Шахтар» (Україна) — «Тоттенхем» (Англія) — 2:0

Голи: Селезньов, 78; Жадсон, 88

«Шахтар»: П’ятов, Левандовський, Чигринський, Іщенко, Рац, Фернандіньйо, Ілсіньйо (Адріано, 69), Срна, Вілліан, Жадсон, Гладкий (Селезньов, 78)

«Тоттенхем»: Гомес, Доусон, Шимбонда, Гантер, Хаддлстоун, Дженас, Зокора, Паррет (Босток, 89), Бентлі, Дос Сантос (Бент, 69), Кемпбелл

Попередження: Рац, 40

Суддя — Айнваллер (Автрія)

Донецьк, стадіон «Олімпійський», 25 500 глядачів

* * *

«Марсель» (Франція) — «Твенте» (Голландія) — 0:1 (Арнатутович, 22), «Фіорентина» (Італія) — «Аякс» (Голландія) — 0:1 (Бакирчіоглу, 60), «Копенгаген» (Данія) — «Манчестер Сіті» (Англія) — 2:2 (Алмейда, 56; Вінгор, 90+1 — Онуоха, 29; Айланд, 61), «Лех» (Польща) — «Удінезе» (Італія) — 2:2 (Ренхіфо, 81; Арболеда, 84 — Квальярелла, 50; Арболеда, 55 (у свої ворота)).

* * *

Серед усіх матчів 1/16 фіналу Кубка УЄФА впадає у вічі невдалий виступ італійських команд. Із чотирьох представників Апеннінського півострова на цьому етапі лише два клуби спромоглися звести свої зустрічі внічию, а ще дві зустрічі за участю італійців закінчились для них домашніми поразками (до чого приклався й харківський «Металліст»).

ПІСЛЯМОВА

Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря»:

— Сьогодні ми здобули важку перемогу над хорошим суперником. «Тоттенхем» поставив перед собою завдання не програти на нашому полі, діяв від оборони, тож дуже складно було проходити їхній захист. Футболісти цієї команди грають у чемпіонаті, де в кожній грі потрібно показувати свій фізичний потенціал. Сьогодні вони цього не зробили, за що й поплатилися.

Звичайно, у Лондоні на нас чекає дуже важка зустріч. Реднапп точно використає гравців, яких сьогодні не задіяв.

Гаррі Реднапп, головний тренер «Тоттенхема»:

— Спочатку гра була рівною, але потім ми програли центр поля. Загалом діями підопічних я задоволений. Виступаючи в кількох турнірах одночасно, важко виставляти рівноцінний склад на кожен матч. У Лондоні ви побачите нас в іншому вигляді. А «Шахтар», звісно, є дуже сильним клубом.

Дмитро Чигринський, захисник «Шахтаря»:

— Думаю, ми досягли гарного результату перед грою в Англії. Під завісу протистояння дещо підсіли, але маємо ще тиждень на підготовку. У Лондоні діятимемо, виходячи з домашньої перемоги.

ДО РЕЧІ

Спеціальна комісія УЄФА вирішила записати гол, забитий на 64–й хвилині матчу «Динамо» — «Валенсія», на рахунок Артема Мілевського. Таке рішення прийняли після вивчення відеоповтору цього моменту. Спочатку, нагадаємо, арбітр Серж Г’юменні з Бельгії зафіксував автогол у виконанні Рауля Альбіоля.