Бердянських рибалок третій тиждень поспіль утримують у Росії в камері попереднього утримання

Бердянських рибалок третій тиждень поспіль утримують у Росії в камері попереднього утримання

25.02.09 08:00 0 2848
Траулер «Ялта», який є власністю бердянського Товариства з обмеженою відповідальністю «Почерк», російські прикордонники затримали ще 6 лютого. Минуло начебто доста часу, аби дати правову оцінку інциденту, з’ясувати who is who. Та єдине, чого добилася українська сторона, — побачення затриманих із родичами. Як повідомив директор «Почерку» Володимир Череповський, усі витрати на дорогу «до руського КПЗ» ТОВ узяло на себе, і зустріч має відбутися сьогодні, 25 лютого.

Де саме — не було відомо навіть учора, у переддень дозволеної зустрічі: безцеремонно затримавши траулер іншої країни, росіяни утаємничили місце утримання рибалок і відверто не квапляться звіряти свої дії з усталеними міжнародними правилами рибальства на Азові. «Ми ж не порушили жодного закону, — акцентує пан Череповський. — Екіпаж пред’явив прикордонникам Росії письмове завдання та іншу документацію, схвалену на міждержавному рівні. Виявлено факти незаконного промислу? Навіть у цьому випадку росіяни мали б діяти по–іншому — впродовж максимум десяти діб за актом повернути знаряддя промислу та інше майно українській стороні. До розв’язання колізії в адміністративному чи судовому порядку брати під конвой можна лише судна без документації».

Більше того: росіяни, обурюється керівник «Почерку», вилучили («бєз суда і слєдствія — по понятіям «добрососєдства»? — Авт.) чотири тонни риби, взятої екіпажем «Ялти» згідно з розподілом квот між Росією та Україною. Та ще й затребували оперативної сплати 700 тисяч «компенсаційних» рублів! Відтак Асоціація рибопромисловців українського Північного Приазов’я, з огляду на ситуацію, готується навіть до гіршого перебігу подій — оцінки конфлікту міжнародним арбітражем. Аби жертвою безкарного нахабства з часом не стали й інші риболовецькі підприємства України.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Українці не мають змоги ...

КОМЕНТАРІ