Міністерство юстиції заявляє, що банки не можуть залучати колекторів без дозволу боржника

Міністерство юстиції заявляє, що банки не можуть залучати колекторів без дозволу боржника

25.02.09 12:40 0 1941
Міністерство юстиції заявляє, що банки не мають права самовільно передавати інформацію про кредитні портфелі позичальників колекторським компаніям, повідомляє в прес-служба Мін’юсту.

«На думку Міністерства юстиції, залучення банками «колекторських» організацій для вимагання виконання зобов’язань боржниками за кредитними договорами можливо лише за наявності письмового запиту або письмового дозволу боржника на розкриття банківської таємниці. За інших умов така діяльність порушує права та охоронювані законом інтереси громадян і може кваліфікуватися як злочин, передбачений, зокрема, статтею 182 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення недоторканності приватного життя, статтею 189 - за вимагання, статтею 355 – за примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань», - йдеться в повідомленні Мін’юсту.

Мінюст також звернулося до Нацбанку з пропозицією ініціювати розгляд цього питання на засідання правління Нацбанку та вжити заходів банківського впливу та банківського регулювання.

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://vezha.org/
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: "Свобода" виступає проти ...
Наступна новина: Мешканці п’яти сіл ...

КОМЕНТАРІ