В Ужгороді зібралися дослідники Карпатської України

В Ужгороді зібралися дослідники Карпатської України

12.03.09 19:50 0 2228
В рамках святкування 70-річчя проголошення незалежності Карпатської України сьогодні, 12 березня, відбулося відкриття міжнародної наукової конференції «Карпатська Україна в контексті українського державотворення». Про це сьогодні, 12 березня, власкорові ЗІКу повідомили із управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

У конференції, яка триватиме два дні, беруть участь понад 175 науковців із провідних науково-дослідних установ України, Росії, Угорщини, Словаччини та Румунії.

Голова облдержадміністрації Олег Гаваші зачитав вітання Президента України Віктора Ющенка, адресоване учасникам конференції. У привітанні Глави держави, зокрема, йдеться: «Проголошення 15 березня 1939 року незалежності Карпатської України стало однією з визначальних подій в історії визвольних змагань нашого народу, яскравим виявом віковічного прагнення українців до національного єднання й державної незалежності.

Сьогодні з вдячністю і шаною згадуємо патріотів Закарпаття на чолі з Августином Волошиним, які 70 років тому твердо засвідчили соборну волю людей творити єдину Українську державу.

Сьогодні схиляємо голови перед героїзмом захисників Карпатської України, які на Красному полі ціною життя боронили нашу державність і національну ідею. З цих подій для українців по суті розпочалася Друга світова війна.

Переконаний, що конференція сприятиме всебічному вивченню значення та ролі Карпатської України в історії нашого державотворення».

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.zik.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ