Потрібен відкритий суспільний діалог щодо конституційного майбутнього держави - І.Попов

Потрібен відкритий суспільний діалог щодо конституційного майбутнього держави - І.Попов

18.06.09 00:55 0 1859
Cуспільство повинно сказати свою позицію щодо того, яким шляхом повинна відбуватися реформа влади в Україні. Про це повідлмила прес-служба Президента.

Про це заявив заступник Глави Секретаріату Президента - представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов.

Проект Конституції Віктора Ющенка передбачає чіткий розподіл повноважень між прем'єром і Президентом, запровадження відкритих списків на парламентських виборах, мажоритарної виборчої системи на виборах депутатів місцевих рад, прямі вибори Президента України. В.Ющенко пропонує розширити повноваження місцевого самоврядування та відмовитися від імперативного мандату в існуючому вигляді.

Результатом переговорів щодо конституційних змін між двома найбільшими фракціями парламенту був проект конституційних змін, оприлюднений у деяких ЗМІ, і іншого варіанту конституційної реформи у БЮТ і ПР наразі немає. Цей проект, а також заяви окремих політиків пропонують більш жорсткий імперативний мандат для депутатів усіх рівнів, закриті списки на виборах, лише після громадського тиску політики відмовляються від скасування прямих виборів Президента.

Для визначення оптимальної моделі конституційної реформи потрібна широка відкрита дискусія щодо основних принципів нової Конституції та щодо офіційно оприлюднених текстів проектів. Нова Конституція повинна бути зрозумілою для громадян та сприйнята ними.

«На середину вересня, коли стартує президентська кампанія, має бути чітко зрозуміла позиція основних претендентів по конституційній реформі, та повинні бути готові висновки Конституційного суду щодо внесених текстів проектів Конституції», - підсумував Ігор Попов.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На POGODA.ukr.net з'явилися ...
Наступна новина: Тернопільська обласна рада ...

КОМЕНТАРІ