Луцькі шахраї оперують під стінами банків

Луцькі шахраї оперують під стінами банків

17.11.09 13:31 0 1788
Днями у Луцьку трапилося чергове шахрайство, в якому постраждав 75-річний пенсіонер, житель села Прилуцьке. Чоловік піддався спокусі отримати дармові гроші, а натомість втратив одну тисячу гривень.

Сергій Михайлович розповів, що трапилася подія в обласному центрі, куди він приїхав зняти потрібну суму грошей для закінчення будівництва власного будинку. Та коли чоловік опинився вже поза межами відділення банку, до нього раптом підійшов незнайомець і вказав на гроші, які лежали у пенсіонера просто під ногами. Не встиг чоловік щось відповісти, як невідомий запропонував чесно розділити знахідку. «Братський» розподіл вже майже закінчився, коли до компанії підійшла третя стороння особа – нібито у пошуках загублених коштів.

Звичайно, чуже довелося повертати, однак під час цієї, здається, нехитрої процедури шахраї шляхом маніпуляцій змусили чоловіка показати не лише знайдені гроші, а й власні – щойно отримані у банку. Взагалі, у кращому випадку після дружнього «перерахунку» жертва залишається з половиною суми, принаймні, так трапилося з Сергієм Миколайовичем. Проте дуже часто замість грошей людям повертають звичайні папірці.

Перший заступник начальника Луцького міськвідділу міліції Василь Ковальчук зазначив, що єдиний спосіб не потрапити на гачок до шахраїв – запам’ятати, що дармових грошей не буває і їх ніхто так просто не губить серед білого дня у людних місцях обласного центру. Він наголосив, що такими шахрайствами займаються досвідчені аферисти, які довго шукають потенційну жертву, стежать, скільки грошей вона має при собі, наскільки легковажна, чи зможе повірити у їхню історію.

Цього року трапилося тільки 7 шахрайств, котрі здійснювалися за цією схемою. Хоча подібний спосіб «розводу» поширений і на авторинку, куди приїздить багато людей з інших населених пунктів. Очевидно, що при собі майбутні власники авто мають чималі суми, можливо, це навіть заощадження всього їхнього життя. Проте шахраїв це мало бентежить і вони вже добре вивчили свою цільову аудиторію: найчастіше це пенсіонери та жителі сільської місцевості – люди, котрі найбільш довіряють іншим, найшвидше втрачають пильність та можуть бути вкрай неуважними.

Найбільше здивувала позиція пересічних громадян, котрих ми запитували, як би вони вчинили, якщо б нібито знайшли значну суму грошей у себе під ногами. Більшість відповіла, що неодмінно б підняла знахідку. До того ж волиняни майже зовсім не хвилюються за себе і своє майно після відвідин банку, а про такий спосіб шахрайства хоч і чули, та не можуть уявити себе у ролі жертви.

Ірина НОВОСАД, ВЗГ УМВС України у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 2)

КОМЕНТАРІ