Кожен дванадцятий тернополянин на заробітках за кордоном - голова Тернопільської облради

Кожен дванадцятий тернополянин на заробітках за кордоном - голова Тернопільської облради

13.05.10 13:44 0 1859
Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда у своєму виступі на першому засіданні Ради регіонів наголосив на необхідності розробки дієвої, повноцінної стратегії розвитку України

Взявши слово, голова облради Олексій Кайда, звернувся до керівників держави та місцевих органів влади та наголосив, що «…держава наосліп, як це триває впродовж дев’ятнадцяти років, розвиватись не може. Необхідна чітка, добре окреслена стратегія розвитку, в основі якої має лягти національна ідея. Причому всі кроки цієї стратегії повинні бути роз’яснені громадянам, а ті в свою чергу долучатимуться до розробки та втілення їх у життя. Безперечно, значним позитивом цього засідання є те, що у Раду регіонів введено голів обласних рад, як представників громад регіонів, адже саме на ради покладено дійсно представницькі функції, саме ради дотичні до вирішення головних проблем краян. Зокрема, що стосується Тернопільської області, то нам необхідно максимально пришвидшити підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Тернопільською обласною Радою. Адже попереднє підписання цього важливого для краю документу унеможливилось у зв’язку із тим, що суму, пропоновану обласною радою, друга сторона намагалась зменшити мало не вдвічі. Ми вирішили, що такий варіант є неможливим, адже ці кошти потребує громада області.»

«Розподіляючи бюджет,- наголосив Олексій Кайда, згодом це також підтвердив у своєму виступі Прем’єр-міністр України Микола Азаров, - ми повинні акумулювати, а не розпорошувати кошти, направляти їх на об’єкти максимальної готовності, тобто 80% - 90%. Інакше гроші зникають, як у чорній дірі, не даючи жодного результату.»

«Ми не маємо морального права, - продовжив Олексій Кайда,- називати Тернопільщину депресивним регіоном, просто потрібно дати цьому краю нормально працювати. За прикладом інших держав, які виходили з кризи, ми мали б будувати дороги не за допомогою турецьких громадян, чи македонців. Закупивши у них технології, повинні б надати можливість своїм співгромадянам працювати. Звичайно, мені болить це питання, адже кожен дванадцятий тернополянин на заробітках за кордоном.

Сьогодні багато чуємо про «Євро-2012», то чому б не надати державне замовлення на освітлення стадіонів чи інших об’єктів тернопільському підприємству «Ватра», яке зажило доброї слави далеко за межами нашої держави, а нині ледве жевріє. Також великим болем Тернопілля є те, що не працюють, а подекуди вже й демонтовані цукрові заводи, нині загроза надвисла над спиртовою галуззю області – зупинились усі спиртові підприємства. Причина – не видаються державні наряди. Між тим, понад 30% спирту України виробляється на Тернопіллі, такий же відсоток іде на експорт.

Говорячи про встановлення сприятливого інвестиційного клімату в краї, хтось може і має на увазі проведення інвестиційних форумів чи інших заходів. Звичайно, і вони потрібні, але жоден інвестор не прийде, коли йому не дають нормально працювати. До прикладу, Німецько-японському спільному підприємству «Бортнетце» держава заборгувала 77 мільйонів ПДВ. Не отримавши ці кошти, «Бортнетце» покине Тернопілля й змушене перебратися до сусідньої Польщі. Сьогодні вкрай важливо цього не допустити (щодо цього підприємства по завершенні засідання Ради регіонів Прем’єр-міністр України дав відповідні доручення).

Це лише невелика частина питань, які потрібно спільно, чітко, без зволікань вирішувати», - завершив голова Тернопільської обласної ради.

Учасники засідання Ради регіонів прийняли ряд рішень.

Про це повідомила прес-служба Тернопільської облради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: У Рівному викрали 650 ...
Наступна новина: Львівська обласна рада ...

КОМЕНТАРІ