Понад 4 тис. літрів борщу  зварили учасники фестивалю «Борщ’їв» на Тернопільщині

Понад 4 тис. літрів борщу зварили учасники фестивалю «Борщ’їв» на Тернопільщині

21.09.10 00:11 0 1772
Незважаючи на дощову погоду, фестивальне дійство зібрало у м.Борщів 18-19 вересня багатотисячну кількість учасників та гостей не лише з України, але й з-за кордону.

Майстрині-вишивальниці, запрошені організаторами фестивалю «В Борщівському краї цвітуть вишиванки», створили незабутню атмосферу свята, пропонуючи всім бажаючим подивитися, одягнути, приміряти, придбати вишивані сорочки, а також долучитися до процесу їх створення.


Старовинні вишиванки, якими Борщівщина славна далеко за межами нашої держави, представили населені пункти цього району.


Голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, під патронатом якого й відбувалося свято, та заступник міністра культури і мистецтв України Ольга Бенч оглянули це барвисте різноманіття, поспілкувалися із майстрами народних мистецтв.


«Такої кількості вишиваних сорочок мені не доводилося бачити вже дуже давно. Це справді неоціненний скарб, який потрібно не лише берегти, але й не дозволити, аби мистецтво творення боріщвських вишиванок занепало», - ділиться враженнями голова ТОДА


Після огляду виставки він дав доручення утворити робочу групу, яка вивчить питання створення обласного музею вишиванок.


Не оминули гості фестивалю й процесу варіння борщу.

Михайло Цимбалюк, Ольга Бенч, голова Борщівської райдержадміністрації Іван Чепесюк та райради Ярослав Роздольський зварили на багатті, у столітровому казані, за рецептами місцевих газдинь, запашний борщ, а зваривши – запросили до частування всіх бажаючих.


Того недільного дня гостям фесту не бракувало цієї страви, адже крім згаданого казана, кожне село зварило чималу кількість борщу, якого, як оцінюють організатори фестивалю, було приготовлено приблизно 4 тисячі літрів.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Рівнянина на ринку ...
Наступна новина: На Закарпаття прибув ...

КОМЕНТАРІ