«Дострокове» тепло таки подадуть. Передусім у дитячі заклади

«Дострокове» тепло таки подадуть. Передусім у дитячі заклади

25.09.08 08:37 0 1972
Торік осіннє тепло не закінчувалося до 10 жовтня. Сьогодні лише вересень, та денна температура сягає градусів 10 С. До офіційного опалювального сезону ще довго. Наразі мерзнуть усі, хто не має індивідуального опалення. Тривогу забили батьківські комітети дитсадків, де температура у приміщеннях значно нижча допустимого рівня. Батьки підтримують ідею лідера «Громадського форуму Івано-Франківська» Юрія Солов’я — встановити з наступного року в усіх 30 дитсадках Івано-Франківська автономне опалення.

Діти-дошкільнята масово хворіють. За словами голови благодійної організації садка № 23 Наталії Белей, «ця проблема виникає навесні й восени. Діти лягають у холодні ліжка, простуджуються, втрачають здоров’я, а ми лише повторюємо: «Діти — наше майбутнє». Час уже зреагувати на цю проблему й вирішити її».

На початку тижня тільки два дитсадки обласного центру мали тепло, інші під’єднані до центрального теплопостачання, і технічно «запустити» тепло до 15 жовтня було нереально. Ю. Соловей зазначив, що середня вартість встановлення однієї системи — 300 тисяч гривень, загальна вартість проекту — дев’ять мільйонів. «Якщо зауважити, що розмір міського бюджету буде запланований у 700 млн. грн., — це не є та сума, яка може істотно вплинути на видатки бюджету», — додав він.

А поки що проблемою відсутності тепла у дошкільних закладах переймаються батьки і вихователі. Одні намагаються загартувати дитину, інші — вдягнути якнайтепліше. Однак усе це малоефективне, «бо діти хворіють за компанію», — зауважила мати, яку ми зустріли на базарі. Вона купувала своїй дочці теплі шкарпетки і дуже здивувалася, що їхня ціна — 20 гривень. У групах, де перебувають малюки, вихователі вмикають обігрівачі, нагрівають холодні ліжечка пляшками з гарячою водою. Ті, хто має можливість не відвідувати садки в цей час, вдаються до послуг бабусь і дідусів. Бо холод не відступає.

Репортаж із «зони холоду»

Ми відвідали дитсадок № 9 міста Івано-Франківська на вулиці Коновальця, 135. Він займає весь перший поверх п’ятиповерхового будинку. При вході зустрічаємо молоду маму, котра забігла повідомити виховательці, що її син ще кілька днів побуде вдома, бо захворів. Через різку зміну температури: вдома є тепло, в садку — нема. Вихователька зважує на прохання мами.
Заглядаю в групу. Діти якраз встають із ліжечок, закінчився денний сон. У приміщенні на градуснику 15,5о С. Норма — +18о С.
Директор садка Надія Григорів каже, що буквально кілька хвилин тому їхній працівник поніс клопотання до керівника теплокомуненерго Арсена Блащука — спільне від їхнього дошкільного закладу та садка № 11 (директор Ірина Стасюк). Надія Михайлівна показує нам чернетку того звернення. У ньому вони просять «включити тепло наступного дня у зв’язку з різким зниженням нічної температури і з метою збереження життя й здоров’я дітей».
Про реальну небезпеку, яку несуть здоров’ю дітей переохолодження, перемерзання, наголошують і медики, знають про це і батьки.

У групах холодно. Працівники дитсадка кажуть, що намагаються займатися з дітьми рухливими іграми і вдягають якнайтепліше, під час сну вкривають їх ковдрами.

Завідувачка дитсадка розповіла нам, що о шостій ранку включають плиту, аби нагріти охололе за ніч приміщення, хоч воно набагато тепліше, ніж інші садки, бо розташоване в житловому будинку. Надія Миколаївна показує кошторис на індивідуальне опалення (розглядають два варіанти — газове й електричне), а також — на заміну всіх вікон, що обійдеться в 164 тисячі гривень.

Дошкільний навчальний заклад №9 налічує 109 дітей у чотирьох групах. Нині його відвідують 76. Цей садок один з небагатьох, де є ясельна група. Питаю маленьких, чи холодно їм. Усміхаються, як ангелята, кивають голівками і кудись біжать. Вони розуміють: аби не було холодно — треба рухатися. Добре, що це їм до снаги.

P. S. У понеділок голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук дав доручення керівникам відповідних підрозділів ОДА негайно розпочати підготовку до опалювального сезону на Прикарпатті. З огляду на особливий статус області після липневої повені прийнято рішення достроково розпочати опалювання будинків та об’єктів соціальної інфраструктури.
Як повідомила нам інспектор з дошкільного виховання управління освіти і науки Івано-Франківського міськвиконкому Оксана Передрук, у вівторок усі завідувачі дитсадків міста звернулися з телефонограмами до керівника теплокомуненерго з проханням подати тепло негайно, бо зранку температура не піднімається вище +12 +13оС.

Заступник технічного директора теплокомуненерго Василь Рущак запевнив нас, що з середи вони запустять тепло на 15 освітніх об’єктах, у першу чергу тих, які звернулися з листом-проханням. Наразі не матимуть тепла будинки, котрі обслуговує сумнозвісна котельня на Індустріальній вул. Це вулиці Франка, Шухевичів, Коновальця, Чорновола, Бандери, Петлюри. Для подачі тепла і гарячої води до цих будинків ще треба чекати не менше семи днів, бо поки що проводиться ремонт магістральної тепломережі, повідомив В. Рущак.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 1 жовтня церкви всіх ...
Наступна новина: Лікарня — без допомоги

КОМЕНТАРІ