Колишні “нашоукраїнці” і “бютівець” з «Єдиного центру» втратять депутатські мандати?

Колишні “нашоукраїнці” і “бютівець” з «Єдиного центру» втратять депутатські мандати?

03.07.08 15:52 0 5669
Днями в органному залі Рівного пройшли обласні збори “Єдиного центру”, на яких обрали керівництво обласної партійної організації. Ще ніколи навколо появи нової політичної сили не точилось стільки суперечок та такої кількості пліток.

У п’ятницю біля органного залу, крім наметів “Єдиного центру”, можна було помітити кілька панянок, які тримали плакат з написом “Кріль, не розвалюй Україну”. У самому ж залі було багато різного народу: члени “Єдиного центру”, на місцях для гостей сиділи голови райдержадміністрацій, журналісти чи не всіх рівненських видань. Головною інтригою заходу було питання, хто ж очолить “Єдиний центр” на Рівненщині? Але усе по порядку…
Навесні містом почали ширитись чутки, що “Наша Україна” виїжджає зі свого офісу на Грабнику. Але виявилось, що офіс і партія на місці. Змінився лише голова обласного виконкому: замість Сергія Паладійчука виконуючим обов’язки голови виконкому було призначено Олексія Кособуцького. Подейкували, що колишній голова виконкому НУ і депутат міської ради Сергій Паладійчук займеться створенням на Рівненщині нового політичного проекту.
Згодом ці чутки підтвердились — активність зі створення організації було видно неозброєним оком. У місцевому політикумі почали ширитись різного роду припущення щодо того, хто ж очолить Єдиний центр. Припускали, що це може бути або сам Паладійчук, або голова Рівненської ОДА Віктор Матчук. Дехто казав, що лідером може стати й заступник голови облдержадміністрації Степан Павлюк. З’явились навіть версії, що голів буде кілька… Але стовідсоткової впевненості щодо можливої кандидатури не було ні в кого.
Як виявилось, далекими від істини виявились майже всі, бо на голову обласної організації “Єдиного центру” на зборах було висунуто депутата обласної ради, фракція БЮТ, Валерія Богуцького. Його кандидатуру єдиноцентристи підтримали майже одноголосно. Його заступником було обрано також депутата облради, але вже з фракції “Наша Україна”, Віктора Данилова. Депутат міськради і колишній “нашоукраїнець” Сергій Паладійчук став головою виконкому обласної організації “Єдиного центру”.
Але на цьому сюрпризи не закінчились. Проаналізувавши список політради, яку було обрано на зборах, стало зрозуміло, що до “Єдиного центру” на Рівненщині увійшли не лише представники “Нашої України” та БЮТ, а й УНП, Народної партії та Партії зелених.
Саме в той час, коли в органному залі Валерія Богуцького обирали головою “Єдиного центру”, в іншій частині міста засідала фракція БЮТ в обласній раді. Подейкують, головним питанням на засіданні було “що робити з колишнім однопартійцем”.
— Він завжди писав заяви на вихід. Перший раз — з посади голови Дубенської РДА. Зараз написав заяву про вихід з партії. З ним мав розмову та запропонував написати заяву на складання депутатських повноважень, — каже голова фракції БЮТ в обласній раді Микола КУЧЕРУК. — Валерій Богуцький запевнив, що до 25 липня — дати проведення сесії обласної ради — подумає. Якщо позитивного рішення не буде, БЮТ його виключить зі складу фракції.
Значно спокійніша реакція на зміну партійності деякими своїми депутатами у фракції “Наша Україна”, принаймні, як запевнив керівник фракції Степан ПАВЛЮК, ніяких спроб позбавити депутатів депутатства не буде.
— Згідно з роз’ясненнями Конституційного Суду, депутат може бути позбавлений депутатського мандату, якщо він не увійшов або вийшов з фракції. Віктор Данилов працює у фракції і заяву про вихід не подавав, тому жодних якихось санкцій щодо нього ми застосовувати не будемо. Я розмовляв з Даниловим, і він мене запевнив, що й надалі працюватиме у фракції “Наша Україна”, незважаючи на партійність, — сказав голова фракції “Наша Україна” в обласній раді Степан Павлюк.
Не бояться втратити свої депутатські значки й самі колишні “нашоукраїнці” — вони й надалі працюватимуть у своїх фракціях.

Валерій БОГУЦЬКИЙ, депутат облради, фракція БЮТ, голова обласної організації “Єдиний центр”:
— Це непросте запитання, це питання моралі. На сьогодні я ще не визначився 51% на 49%. 51 відсоток — це на користь того, щоб залишитись депутатом. Обласна рада — це не є просто представництво політичних сил. Депутати забувають про те, що вони найняті на роботу громадою на виконання конкретних завдань неполітичного характеру. Я поки що не вирішив, чи буду писати заяву про вихід із фракції, чи не буду, але далі більше схиляюся до того, щоб цього не робити.

Віктор ДАНИЛОВ, депутат облради, фракція “Наша Україна”, перший заступник голови обласної організації “Єдиний центр”:
— Я побачив у цій політичній силі добру перспективу наведення ладу в Україні, тому й відгукнувся на запрошення приєднатись до лав Єдиного центру. Щодо зміни мого становища у фракції “Наша Україна”, то можу сказати, що навіть не думав про вихід. Все залишається, як і було: я член команди, з якою ми прийшли в раду, і я й надалі працюватиму у фракції і залишатимусь дієвим та ефективним представником цієї команди.

Сергій ПАЛАДІЙЧУК, депутат міської ради, фракція “Наша Україна”, голова виконкому обласної організації “Єдиний центр”:
— Я не змінив своєї ідеології і основних принципів, через які пішов у політику. “Єдиний центр” — партія, яка стоїть на державницьких позиціях і має дуже актуальну на сьогодні мету — єднання України та пошук консолідуючих ідей для людей по різні береги Дніпра. Крім того, я прийняв рішення, базуючись на особистому розумінні актуальних проблем у державі, які є ідентичними як в “Нашій Україні”, так і в “Єдиному центрі”. До того ж обидві партії бачать майбутню перспективу України з таким Президентом, як Віктор Ющенко.
На рахунок депутатського мандата, то він не є самоціллю. Він дає можливість робити корисні речі для громади та відстоювати інтереси людей, що тебе обирали. Вважаю, що сьогодні можу сміливо та впевнено говорити про ті кроки, які вдалося зробити і які дали результат. При цьому мова йде і про бюджетні показники Рівного, і формування прозорих механізмів розподілу та конкретну допомогу людям.

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.ogo.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 1)
Попередня новина: Перевізники Рівного ...
Наступна новина: На базі УжНУ працюватиме ...

КОМЕНТАРІ