26-річний Сергій Переп’ятенко був учасником першого такого табору, ще коли сам навчався у школі-інтернаті. Тепер приїхав сюди як волонтер, майстер з навчання роботи на комп’ютері. Його майстерня користується особливою популярністю. І зовсім не через комп’ютерні ігри. Дітям хочеться щось серйозне робити, – каже Сергій.
«Редагувати, у Wordi працювати, щось з малюнками робити. Бажання в них дуже велике. Вони навіть ходять, коли вже немає майстерень». Хоча після навчання діти полюбляють пограти в ігри. А щодо новинок комп’ютерних ігор, то в третій частині відомої сepії ігр Strange Cases шпигун ФБР Клер Еллеpaй розслідує чергове жахливе правопорушення.
Перший літній табір зібрав у 1996 році 110 дітей з 5 шкіл-інтернатів. Зараз їх, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 450 – з усієї України. Змінена традиційна в попередні роки адреса: не Ворохта, а Яремче, оздоровчі центри «Скелі Довбуша» і «Зірка». Тут для дітей комфортніші умови. Відчутним спонсором цьогоріч виступив гірськолижний курорт «Буковель».
Організаторами двотижневого таборування є Міжнародний благодійний фонд «Нове покоління» (українська сторона) і Канадський благодійний фонд «Дітям Чорнобиля». Власне це проект канадійки українського походження Руслани Гресневської: «Дітям через ігри можна багато більше розказати про Україну і дати їм ту любов, яка потрібна».
Тріада: оздоровлення, відпочинок, навчання
«Місяць за місяцем швидко крокує – Нове Покоління майбутнє будує» – таким є гасло цьогорічного табору, який проводять 60 волонтерів з Канади і України. А тема – «12 місяців»: знайомство з кожним місяцем року. Каже комендант табору «Зима» Ольга Федоренко.
«В нас є чотири бази: табори «Зима», «Весна», «Літо», «Осінь». Діти поділені на 12 гуртків і кожний гурток має назву місяця. І кожен день табору ми згадуємо про якийсь місяць року і відроджуємо особливі свята, які є в цьому місяці – народні і державні свята. І плюс розказуємо про видатних людей України, які народилися в ці місяці».
У таборі працюють майстерні «Здорове Я», «Бойовий гопак», «Флористика», «Писанкарство», «Психологічне Я», «Бісер», «Співаймо разом» та інші. Можна працювати за комп’ютером чи вчитися шиттю на швейній машинці. А можна і отримати корисну інформацію про ризики роботи за кордоном. Були екскурсії карпатськими вершинами і визначними місцями краю. Просвітницько-краєзнавча і еколого-відпочинкова програма широка. А засадничими основами табору є поєднання трьох чинників: оздоровлення, відпочинок, навчання.
У попередні роки такі табори відвідували Президент України Віктор Ющенко і його дружина та діти. Очікують високих гостей і цьогоріч. Кажуть, приїдуть вони з зірками української естради – це теж уже традиція.
13-річний Артем Мальчарук з Херсона відпочиває у Карпатах зі своїм класом. Каже, ці два тижні ніколи не забуде: «Навчився, що потрібно жити одним колективом, бути всі разом, допомагати один одному. Для мене це багато значить».
20 липня завершить роботу «Літній табір-2008», чотирнадцятий за рахунком. І вже три роки організовується зимовий табір «Різдво в Карпатах».
Радіо Свобода
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Пропозиція ...
Наступна новина: Комуністів не влаштовує ...