Національна академія наук України приростає в Прикарпатті

Національна академія наук України приростає в Прикарпатті

18.07.08 12:00 0 3445
В кінці червня цього року Бюро Відділення фізики і астрономії Національної академії наук (НАН) України провело своє виїзне засідання в місті Івано-Франківську, у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
Організація та проведення цього заходу зумовлені тим, що на Прикарпатті впродовж кількох десятиліть проводяться наукові дослідження у галузі фізичного матеріалознавства. Активно працюють у цьому важливому напрямі кілька університетських наукових груп, досягнення яких визнано не тільки в Україні, а й за її межами. Об’єднання зусиль цих колективів з академічною наукою могло б стати передумовою активізації науково-технічного розвитку регіону. Саме на це наголошували у своїх виступах, відкриваючи засідання, перший віце-президент – головний учений секретар НАН України, академік НАН України А.П.Шпак і академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України, академік НАН України В.М.Локтєв.
У засіданні взяли участь також почесний директор Інституту фізики НАН України академік НАН України М.С. Бродин, директор Інституту теоретичної фізики ім. М..М. Боголюбова НАН України, академік НАН України А.Г.Загородній, заступники директора Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України, академік НАН України О.М. Івасишин і доктор фізико-математичних наук В.М. Уваров, директор Радіоастрономічного інституту НАН України, академік НАН України Л.М. Литвиненко, директор Інституту радіофізики ім. О.Я.Усикова НАН України, академік НАН України В.М. Яковенко, директор Інституту електронної фізики НАН України, академік НАН України О.Б. Шпеник, директор Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України член-кореспондент НАН України С.Л. Гнатченко, директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України, член-кореспондент НАН України А.Д. Алєксєєв, директор Донецького фізико-технічного інституту ім. О.О. Галкіна НАН України, доктор фізико-математичних наук В.М.Варюхін, завідувач відділу Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, член-кореспондент НАН України В.М. Антонов.
На засіданні, в якому разом з науковцями НАН України та університету, були присутні аспіранти та студенти, заслухано кілька доповідей провідних вчених університету з сучасних матеріалознавчих проблем, які засвідчили високий рівень досліджень та актуальність тематики, що успішно виконується в цьому навчальному закладі. Зокрема, мова йшла про будову та фізико-механічні властивості нанодисперсних (мільярдної долі метра) оксидів металів та нанопористого вуглецю, фізико-хімічні аспекти матеріалознавства деяких напівпровідникових сполук та про перспективи дослідження та використання фотоелектрохімічних перетворювачів сонячної енергії.
Тематика названих досліджень має безпосереднє відношення до сьогоднішніх розробок, що виконуються в установах Національної академії наук України. Стосовно нанодисперсних матеріалів, то за багатьма прогнозами саме такі матеріали і технології будуть визначати прогрес у науці і техніці XXI сторіччя.
Немає сумніву в тому, що вже в найближчі десятиріччя саме розвиток нанотехнологій стане однією з рушійних сил нової науково-технічної революції, яка приведе до суттєвих змін у багатьох галузях промисловості, енергетики, медицини, військової техніки та ін. З огляду на це в НАН України започаткована в 2003 році комплексна програма фундаментальних досліджень «Наноструктурні системи, наноматеріали і технології», у виконанні завдань якої беруть участь понад 30 інститутів НАН України. В результаті виконання названої програми вже вдалося створити принципово нові матеріали, прилади, медичні препарати та технології, які впроваджені і продовжують впроваджуватись у виробництво.
Залучення до цих розробок наукового потенціалу Прикарпаття сприятиме підвищенню рівня досліджень, що виконуються в університеті, а також ефективному впровадженню прогресивних технологій в народне господарство регіону.
Члени Бюро Відділення відвідали також фізичні лабораторії університету. В результаті засідання Бюро Відділення прийняло рішення про доцільність створення в місті Івано-Франківську Відділення Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України з фізики наноструктурних матеріалів, на яке буде покладено завдання розвитку цієї надважливої для народного господарства галузі в західних регіонах нашої країни.
Учасників засідання привітали ректор університету член-кореспондент НАН України Б.К. Остафійчук, заступник голови обласної держадміністрації В.І. Гладій та заступник голови обласної ради З.Л. Береговський, які обіцяли науковцям всіляку підтримку.

Багатьох наших науковців згодом запрошують на роботу ведучі наукові інститути світу. Читайте также: Бюро переводов "Слоган" предоставляет услуги письменного перевода документов любого уровня сложности и тематики.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Коломия готується до ...
Наступна новина: Інформація для МЗС Росії: ...

КОМЕНТАРІ