— Маріє Юріївно, тож якими будуть нові ціни на газ, на скільки підвищаться тарифи на газ для населення?
— Національна комісія регулювання електроенергетики переглянула роздрібні диференційовані ціни на газ для населення. Наразі відповідна постанова НКРЕ знаходиться на погодженні в Міністерстві юстиції України, і лише після її затвердження є сенс говорити про конкретні цифри. А поки скажу, що з 1 вересня цього року ціни на газ для населення планується збільшити від 13% до 14,1% відповідно до категорії.
Від редакції. В електронних ЗМІ ми знайшли таку інформацію щодо нових цін: для споживачів, щорічний об’єм споживання яких не перевищує 2,5 тис. кубометрів природного газу, тарифи виростуть за наявності газових лічильників на 13,7% — до 35,82 коп. за метр кубічний (з урахуванням ПДВ), без газових лічильників на 14,1% — до 39,36 коп. за метр кубічний (із ПДВ). За умови, коли обсяг споживання не перевищує 6 тис. куб. метрів на рік, тариф підвищиться з газовим лічильником на 13,5% — до 54,24 коп. за куб. м (із ПДВ), без лічильника — на 13,4% — до 59,64 коп. за куб. м (із ПДВ). За обсягу споживання природного газу до 12 тис. куб. метрів на рік, тариф підвищено: за наявності газового лічильника — на 13,3% — до 1 грн. 11 коп. за куб. м (із ПДВ), без лічильника — на 14,1% — до 1 грн. 22,1 коп. за куб. м (із ПДВ). За умови, що обсяг споживання газу перевищує 12 тис. кубометрів за рік, тариф на газ зросте за наявності газових лічильників на 13% — до 1 грн. 32,6 коп. за куб. м (із ПДВ), за відсутності — на 13,1% — до 1 грн. 45,86 коп. за куб. м (із ПДВ).
— Зі зміною ціни на газ чи потрібно буде споживачам приходити за перерахунком?
— Не потрібно, оскільки перерахунки вартості спожитого природного газу проводяться за результатами річного споживання у січні наступного за звітним року. Залежно від річного обсягу споживання природного газу абоненту встановлюється певна категорія, а відповідно до неї й ціна на газ. У випадку перевищення обсягу споживання газу за рік від встановленої категорії вся кількість газу, спожитого за рік перераховується за вищою ціною, у випадку економії — за нижчою.
— А в які категорії потрапляють здебільшого ужгородці?
— З 38,5 тисячі ужгородських абонентів 32,5 тис. абонентів (84,4%) оплачує газ за 1-ю ціновою категорією (споживання до 2500 куб. м), 5,8 тис. (16,2%) — за 2-ю (споживання до 6000 куб. м), 0,3 тис. (0,7%) за 3-ю (споживання до 12000 куб. м) і лише в 3-х абонентів обсяг споживання газу перевищує 12000 тис. куб. м.
— Яким чином (за якими цінами і до якого показника) проводитиметься оплата за використаний газ?
— Оплата за газ, облікований абонентами (відповідно до знятих в установленому порядку показників лічильника) до 31 серпня, здійснюватиметься за “старими цінами”, тобто тими, що діятимуть до 31.08.2008 р. відповідно до встановленої кожному абоненту категорії. Щодо газу, облікованого з вересня, будуть застосовуватися нові, підвищені, ціни. Тому прохання до споживачів газу — фізичних осіб обов’язково зафіксувати фактичні показники лічильника та оплатити за них до 10 вересня, як це передбачено Правилами надання населенню послуг з газопостачання.
— До речі, як ужгородці розраховуються за газ?
— Станом на 1серпня 2008 року по області рівень розрахунків за природний газ ужгородців — 123,9 % при загальнообласних 121,8%. Однак це не означає, що за газ ніхто не боргує. Дебіторська заборгованість населення по Ужгороду — 3,3 млн. грн. (по області — 15,1).
Олена МАКАРА, “Ужгород”
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://zakarpat.info
Попередня новина: АМКУ порушив справу проти ...
Наступна новина: Рівне півроку без мера