Політики підуть на дочасні вибори, аби відвернути увагу від економічної кризи 2009 року, – Єрмолаєв

Політики підуть на дочасні вибори, аби відвернути увагу від економічної кризи 2009 року, – Єрмолаєв

15.09.08 14:55 0 2665

 

Якби зараз політики не декларували небажання йти на дострокові вибори, насправді загроза кризового розвитку України у 2009 році буде спонукати багатьох з них до виборів: краще нехай будуть вибори і рекламна кампанія, аніж стабільна робота в умовах економічної кризи, коли потрібно брати відповідальність на себе. Таку думку сьогодні, 15 вересня, висловив політолог, директор Центру соціологічних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв.

На його думку, те, що політики примусили експертів і медіа постійно говорити про їх внутрішні чвари, зробило неможливим розрахунок і орієнтацію на далеку перспективу. Але Єрмолаєв переконаний, що нас чекає надзвичайно складний сценарій економічного розвитку 2009 року, коли накладеться кілька тенденцій. Перша пов’язана з системними викликами українській економіці, яка залишається недореформованою і в якій вичерпано потенціал сировинних галузей. Це, в першу чергу, стосується гірничодобувного і аграрно-промислового комплексу. За умов входження до СОТ, коли виникають нові ризики для галузей, орієнтованих на внутрішній ринок, в підсумку це може призвести до згортання внутрішнього виробництва. Це виллється у 2009 році у відкладену системну кризу.

Друга економічна тенденція – різке зростання цін на енергоносії, яке стане додатковим каталізатором для загострення соціальних проблем. А це означає напругу навколо таких питань як рівень доходів, соціальної допомоги. Третій фактор економічної кризи має суб’єктивний характер і є наслідком неврівноваженої політики Києва щодо Москви. Це загроза втрати ряду ринків і, можливо, навіть торгівельні війни. Все це в сукупності призведе до того, що 2009 рік в соціально-економічному плані стане одним із найскладніших за роки незалежності.

За цих умов, ті ігри, в які зараз грають українські політики, навколо влади, навколо повноважень виглядають, як мінімум як безвідповідальна позиція, а максимум – як свідоме підштовхування країни до необхідних радикальних змін, які будуть відбуватися в умовах форс-мажору. Наприклад, за словами Єрмолаєва, криза може виправдати форсовану приватизацію, непродуману, але прискорену зміну власності землі, що буде відбуватися «під шумок» боротьби з кризою.

Андрій Єрмолаєв вважає, що би зараз не створили в Парламенті все це буде мати тактичний характер і буде пов’язано лише з відтягненням дати виборів. «Рівень конфлікту між провідними владними групами досяг свого апогею. І якби ми жили в державі, де працюють механізми громадського стримування і контролю, всі заявлені проблеми вже давно були б вирішені в порядку парламентського розгляду. Але в нашому випадку це все залишається лише предметом для медіа. Це говорить про те, що демократією в Україні і не пахне.»

На думку Єрмолаєва, у перспективі можуть бути якісь сурогатні тимчасові об’єднання в українському політикумі, але вони будуть мати тактичний характер і ми в будь-якому випадку будемо втягуватися у дострокову виборчу кампанію.

«Є ще один момент. Передвиборна кампанія дозволяє створити порядок денний. Нагадаю, що у 2007 році порядок денний виборчих перегонів – це реабілітація помаранчевої ідеї. Наскільки це було вдало, не мені коментувати. Достроковість запрограмована. Без сумніву, такі вибори невигідні Президенту, бо це оцінка його режиму. Але для конкурентів Президента це, як мінімум, шанс змінити систему влади. Щоправда, між собою вони теж конкурують, але це вже інше питання», – переконаний політолог.

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.zik.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: «НУ», БЮТ та «Свободу» у ...

КОМЕНТАРІ