Небезпечні забавки

Небезпечні забавки

18.11.08 08:20 0 2397
Стрімкі зміни у сучасному суспільстві певним чином торкнулися усіх сфер людського життя. Одним з проявів, які відображають намагання не відставати від науково-технічного прогресу, цілком можна вважати розваги нинішнього покоління підлітків. Замість живого спілкування між собою діти все частіше обирають ігри з комп’ютером, “справою честі” для багатьох є володіння якнайновішою моделлю мобільного телефона та скутера. Намагаючись задовольнити дитячі забаганки, чимало батьків не замислюються над наслідками своєї ж поведінки. Нерідко дозволяючи беззастережно витрачати гроші в ігрових залах, вони не усвідомлюють загрози ймовірної хворобливої залежності від цього заняття. Або ж купуючи хлопчині достатньо швидкісний моторолер, не вважають його повноцінним транспортним засобом, керування яким потребує неабияких навичок і таїть в собі небезпеку. Доводиться, на жаль, констатувати, що «турботливі» татусі та мамусі спочатку самі ж дарують своїм чадам потенційно небезпечні речі, а потім бідкаються, що дитя, у кращому випадку, втрапило в халепу, а про гірший й говорити не хочеться.

Повну безвідповідальність окремих батьків при виборі іграшок своїм дітям вкотре підтвердив випадок, який трапився в одному з населених пунктів Рожнятівщини. Саме як забавку півроку тому 10-річний хлопчик отримав від свого батька… пневматичну гвинтівку. Чи то хотів таким чином виховувати у сині «справжнього» чоловіка, чи просто «відкупився» за тривалу відсутність удома – достаток у родині рожнятівець забезпечує заробітками по закордонах. Якби ж то чоловік знав, чим обернеться для сім’ї такий подарунок… Турецька «іграшка», звісно, без роботи не лежала. Час від часу хлопець, як тепер вже відомо, стріляв з неї по горобцях. У минулу неділю на своєрідне «полювання» він запросив до лісу свого двоюрідного брата. Після кільканадцяти прицільних пострілів по птахах у якийсь момент хлопець випадково натиснув на курок, коли дуло гвинтівки було спрямоване на товариша.

Майже дві години після повернення додому підлітки ще намагалися приховувати від родичів справжню причину поганого самопочуття 11-річного хлопця. Коли ж його стан викликав у батьків справжній переляк, його доставили до лікарні. На їх здивування виявилося, що у дитини внаслідок кульового поранення живота пошкоджено внутрішні органи. Йому знадобилася допомога реаніматологів. Про потерпілого медики негайно сповістили місцевих правоохоронців. Працівники міліції невдовзі довідалися у юного «конспіратора» правду про нещасний випадок у лісі. Відтепер він перебуватиме на профілактичному обліку у працівників кримінальної міліції у справах неповнолітніх. З небезпечною «іграшкою» йому також довелося розпрощатися. Що ж до батьків, то їх притягуватимуть до адміністративної відповідальності за неналежне виконання обов’язків щодо виховання сина. З приводу цього прикрого випадку напрошується принаймні ще одне застереження. Воно стосується власників зброї. Їм необхідно подбати, щоб до небезпечного знаряддя не мали доступу сторонні особи, і, передусім – діти.

Зорина Кречко, ЦЗГ УМВС України в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Двоє "бомжів" підпалили ...
Наступна новина: Відкрито перший в Україні ...

КОМЕНТАРІ