У ході зустрічі Григорій Немиря передав спільний лист Президента України та Прем’єр-міністра України керівництву Європейської Комісії щодо запрошення європейських експертів для здійснення моніторингу постачання газу.
Ж.М.Баррозо позитивно оцінив результати телефонних розмов з Президентом та Прем’єр-міністром України з цього приводу, привітавши готовність України прийняти згаданих експертів ЄС. Ж.М.Баррозо наголосив на необхідності підтримки Україною реноме надійного транзитера газу до держав-членів ЄС, відзначивши, що конструктивна позиція України в даній ситуації стане додатковим стимулом наближення України до ЄС.
У зустрічі з українського боку також взяли участь Голова правління НАК “Нафтогаз України” Олег Дубина, Міністр палива та енергетики України Юрій Продан, заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв.
Також сьогодні відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра Григорія Немирі з Комісаром Європейської Комісії з питань енергетики А.Пібалгсом.
У ході зустрічі сторони домовились, що експерти ЄС відвідають вимірювальні станції інфраструктури ГТС для контролю транзитних потоків російського газу до ЄС. “Ми вважаємо позитивом швидку відповідь Європейського Союзу на ініціативу України”, – зазначив Григорій Немиря. “Мета Уряду України чітка – відновити переговори. Ми хочемо запобігти втраті довіри до України як країни-транзитера”.
Відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра Григорія Немирі з Президентом Європейського Парламенту Х.Г.Поттерінгом. Під час зустрічі, основною темою якої стала ситуація з постачанням російського газу, Григорій Немиря наголосив на гуманітарному аспекті кризи, яка виникла внаслідок дій РФ. “Адже люди страждають не тільки в державах-членах ЄС, а й в Україні, постачання газу до якої також було припинено в односторонньому порядку з боку РФ з 1 січня 2009 року”.
Віце-прем’єр-міністр відзначив, що позиція Уряду України є прозорою та послідовною і базується на положеннях відповідного Меморандуму, підписаного керівниками Урядів України та РФ у жовтні 2008 року.
Він окремо наголосив, що у Меморандумі йдеться про два ключові аспекти: перехід протягом трьох років до економічно обґрунтованих цін на газ та транзитних ставок, а також встановлення прямих контрактів між суб’єктами господарювання двох держав без будь-яких посередників.
Президент Європейського Парламенту Х.Г.Поттерінг відзначив: “Це дуже серйозна ситуація. Проблема має бути вирішена, але ЄС не має бути жертвою”.
У цьому контексті він закликав ВАТ “Газпром” та НАК “Нафтогаз України” якнайшвидше прийти до порозуміння. “Відповідні міжнародні домовленості мають виконуватися” - наголосив він.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://www.zik.com.ua
Попередня новина: «Нафтогаз України» ...
Наступна новина: Росія відновить транзит ...