О. Тягнибок: Українська дипломатія показала абсолютну неспроможність захищати національні інтереси

О. Тягнибок: Українська дипломатія показала абсолютну неспроможність захищати національні інтереси

03.02.09 20:00 0 3001

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" закликає Україну не визнавати рішення Міжнародного суду ООН по острову Зміїний, оскільки воно суперечить географічним розрахункам і національним інтересам України. Про це в ексклюзивному коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

"Всі політики, які наївно собі, уявляли, що хтось у жорстокому світі, в якому панує "закон джунглів", може нас захистити, одержали доброго ляпаса. Українська дипломатія показала абсолютну неспроможність захищати національні інтереси України... Якби в нас зараз була сильна держава, то такого рішення не було б ніколи", - вважає О. Тягнибок.

За його словами, сьогодні Україна втратила частину свого морського кордону. "Зрозуміло, що це рішення піде на користь Румунії. Румунам фактично дозволили ставити свої апарати для видобутку нафти й газу, працювати в цьому прибережному шельфі. Це ганебний факт", - сказав він.

При цьому О.Тягнибок уточнив, що це ще один великий мінус для влади. Політик не виключає, що ВО "Свобода" вийде з вуличними акціями протесту проти керівництва української держави, яка " не в змозі захистити свої кордони".

Нагадаємо, сьогодні Міжнародний суд у Гаазі виніс рішення, в якому відзначив, що о. Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу й виняткової економічної зони.

 

Справа про делімітацію континентального шельфу й виняткових економічних зон України і Румунії в Чорному морі перебувала в суді з ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала в Міжнародний суд ООН контрмеморандум. Румунська сторона звернулася в суд, оскільки вважала, що острів Зміїний є не островом, а скелею. Україна доводила, що Зміїний все ж таки острів, і довжина української частини узбережжя напроти спірних територій становить 1058 км, а румунської - 258 км. Відповідно, до переконань України, спірні території шельфу треба було розділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км - за Україною, 21,9 тис. кв. км - за Румунією.

 

Лінії морського кордону, які вимагали Україна (синя лінія) і Румунія (червона лінія)

Лінія морського кордону, визнана судом. (Карти прес-служби Міжнародного суду ООН)

 

Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://biz.liga.net/
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тимошенко прибрехала до ...
Наступна новина: Україна втратила частину ...

КОМЕНТАРІ