Минулого тижня приватні охоронні фірми міста оголосили про акцію протесту, яку планували провести 30 січня. За задумом організаторів, в Івано-Франківську мали відключити від системи охорони на сім годин всі 16 пультів охоронної сигналізації.
Цікаво, наскільки б підвищилася злочинність у місті за сім годин, якщо врахувати, що послугами приватних охоронних фірм користуються понад 95 % установ різного роду діяльності: від продуктових кіосків до банків та ювелірних магазинів. Майже приманка для грабіжників, які на один день отримують повну свободу дій…
ДСО прагне монополії
Невдоволення приватних охоронців викликав спільний наказ держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва і МВС «Про затвердження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг, пов’язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян» від 4 листопада 2008 року.
За цими змінами, керівники охоронних структур повинні мати фахову вищу освіту за спеціальністю «Фінансово‑економічна безпека» або вищу освіту та досвід роботи на посаді не нижче старшого або вищого начальницького чи офіцерського складу правоохоронних органів, підрозділів відомчої воєнізованої охорони, військових формувань.
Івано-франківські охоронці недаремно занепокоїлися прийнятим рішенням. Адже, за словами голови Комітету приватних охоронних структур області Володимира Сазонова, згідно із затвердженими змінами, директори фірм мусять мати таку освіту, яку не дає жоден ВНЗ України. Отже, якщо не буде відповідної освіти, не буде директорів приватних охоронних установ, а відповідно й не буде самих цих установ. За словами Сазонова, все це робиться для того, щоби Державну службу охорони (ДСО) врятувати від знищення.
Занепокоєні такими змінами до ліцензування й клієнти охоронних фірм. Для прикладу, голова правління «Плюс банку» Андрій Рязанцев каже: «Я вважаю, що це може погіршити конкурентне середовище, а коли погіршується конкурентне середовище, виникає загроза певного монополізму, диктування умов». А монополізм, що вже неодноразово доведено, погіршує якість надання послуг у тій чи іншій сфері. За словами Рязанцева, існування приватних структур дає нам право на вибір: «Ми працюємо в 11 областях України і завжди вибираємо просто найкращу пропозицію серед тих, які нам пропонують в тому чи іншому регіоні. Тому я вважаю, що це не буде добре, якщо на ринку охоронних послуг залишаться тільки державні структури».
Акцію скасували
Але акції протесту від приватних охоронців грабіжники не дочекалися. Напередодні запланованої акції Володимир Сазонов провів переговори із начальником відділу ДСО в області Володимиром Андрійчуком, який пообіцяв, що зміни до ліцензійних умов будуть скасовані. Адже, як розповідає Сазонов, з’ясувалося, що Антимонопольний комітет України підписував ліцензійні умови іншого змісту «І ці зміни, які підписував антимонопольний комітет, зовсім не ті, що були зареєстровані у Мінюсті», — каже Володимир Сазонов.
Також стало відомо, що Антимонопольний комітет дав термін міністерству до 5 лютого скасувати спільний з держкомітетом з питань регуляторної політики наказ щодо необхідності спеціальної освіти для охоронців. Тому поки що переговори приватних охоронних фірм із УМВС перенесені на 9 лютого. Якщо їм не вдасться домовитися, то акції протесту обурених охоронців, напевно, вже не уникнути.
До речі, ДСО обслуговує менше 5 % об’єктів в Івано-Франківській області. Натомість в регіоні діє 44 охоронні структури, в яких працюють понад 5,5 тис. осіб. Люди просто можуть втратити роботу.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://www.gazetareporter.if.ua/
Попередня новина: Прихований скарб
Наступна новина: На Рівненщині педагоги та ...