Однак усміхненій Прем’єрці такі дрібниці настрій зіпсувати не могли. Юля знову «помахала всім ручкою». Кабмін знову виїхав на майстерному піарі та інших видах стимулювання депутатської більшості. Надалі уряд чекають пертурбації: наступного тижня тріумфаторка планує провести ротацію «НУНСівських» міністрів.
Якщо аргументи — то вагомі, якщо Прем’єр — то не Янукович
Зранку «регіонали» намагалися «тримати обличчя» і констатували: шанси є. «Усе залежить від комуністів — якщо вони приєднаються до голосування, то вірогідність відставки уряду досить висока», — наголосив Нестор Шуфрич. А переконати представників КПУ, за його словами, можна було «аргументами». На запитання, якими саме, Нестор Іванович із натиском відповів: «Вагомими». Принагідно Шуфрич, якого підозрюють в особистій симпатії до цього уряду і його очільниці, одразу розвіяв інтригу щодо свого голосування: запевнив, що обов’язково натисне кнопку «за».
Комуністи тримали інтригу до кінця: запевняли, що визначатимуться ледве не перед голосуванням, тому, мовляв, «самі все побачите». І лише близько 14–ї Петро Цибенко повідомив, що «Компартія в цій ситуації підтримає рішення про відставку уряду». «Україна над прірвою... В практичну площину переходить проблема не лише відставки уряду, а й підготовка і реалізація процедури імпічменту Президента», — заявив комуніст.
Однак насправді думки його колег по фракції розділилися. Фактично навпіл: одні стверджували, що парламентський загін КПУ відставку уряду не підтримуватиме, інші розповідали, що на засіданні фракції з перевагою в один голос (лідер Петро Симоненко голосував з лікарні по телефону) було ухвалене рішення таки підтримати. Хоча, як з’ясувалося під час голосування, семеро комуністів усе ж наважилися порушити волю фракції.
Депутатська група «За Україну!» на своєму засіданні ухвалила–таки рішення резолюцію про недовіру уряду не підтримувати. З тих міркувань, про які «УМ» уже писала: хоч як вони зневажають популістську й економічно бездарну політику Тимошенко, її відставка наразі нічого не дасть. Уряд однаково ще довго працюватиме як виконуючий обов’язки, адже ні створити іншу коаліцію, ні сформувати новий Кабмін у цій Верховній Раді вочевидь не вдасться. Мовляв, якби Партія регіонів справді мала серйозні наміри, то домовлялася б із «заукраїнцями» конкретно. Під цим визначенням маються на увазі не ті «вагомі» аргументи, про які говорять, згадуючи позицію комуністів, а передусім готовність «Регіонів» бодай у часи кризи працювати на державні інтереси. І передусім — запропонувати реальну кандидатуру на посаду Прем’єр–міністра. «Реальну» — тобто людину професійну, розумну і, головне, НЕ Віктора Януковича.
Не прибіг на виклик? Імпічмент!
Юлія Тимошенко прийшла звітувати в чорному — у тон кризі. Запросили до Верховної Ради й голів обласних держадміністрацій, як того вимагала Партія регіонів. Щоправда, посадили, як висловився Віктор Янукович, «на гальорці» — згори, у ложі для гостей.
Віктор Ющенко, як і обіцяв, не прийшов. Незважаючи на те, що у вівторок «Регіони» вимагали від Кабміну звітувати тільки в присутності Президента, тепер охоче заслухали Прем’єрку й без нього. На запитання, чому так, «регіонал» — Михайло Чечетов — викрутився радикально: «Зрозуміло, що ми хотіли, аби Віктор Ющенко теж прийшов у Верховну Раду. Щоб вони з Тимошенко не кивали одне на одного, хто винен, а відповіли за кризу обоє. Але оскільки Президент не прийшов, тепер ми ініціюватимемо йому імпічмент». За словами Чечетова, процедуру імпічменту «прямо зразу» після голосування за відставку уряду й почнуть.
Той факт, що глава держави не «прибіг» на виклик парламенту, не сподобався й БЮТівцям. Зокрема, один із керівників і спонсорів фракції Олександр Абдуллін у кулуарах гучно говорив по телефону, на всі заставки лаючи Президента.
Бюджет повний, а депутати — некультурні
Звіт Прем’єр–міністра ледве не щохвилини переривався бурхливими оплесками БЮТ. Тимошенко дуже голосно (щоб переконливіше?) розповіла про те, що, всупереч наклепам ворогів, Держбюджет за січень виконаний на 101%, заробітні плати бюджетникам і пенсії виплачені, а в Пенсійному фонді не «дірка», а навпаки — зайві надходження в сумі 1,4 млрд. гривень. А що зростають ціни, скажімо, на ліки — то це все через штучно накручений курс долара. «Оптимальний, економічно обґрунтований курс — 6—6,5 гривні за долар», — наголосила ЮВТ.
Опоненти рвалися поставити дошкульні запитання, але сталася неприємність. Після завершення звіту Тимошенко не спрацювала система «Рада», і вийшло так, що на запитання записалися тільки БЮТівці. Розгнівані «регіонали» кинулися до президії. За мить до тотального блокування Прем’єр із допомогою своїх соратників встигла ретируватися в ложу уряду. Утім із системою, яка потім ще зависала принаймні раз, таки розібралися, запис на запитання провели по–новій, і конфлікт було залагоджено.
Щоправда, не обійшлося ще без сутичок. Ганна Герман нагадала Тимошенко, як та обіцяла, що криза не торкнеться України, і запитала, була це «звичайна жіноча легковажність чи стратегічна помилка Прем’єра?». Юля образилася, звинуватила частину депутатського корпусу в «дуже низькому рівні культури» і порадила «регіоналці» «залишатися жінкою завжди».
Потім слово взяв колишній БЮТівець, а нині представник «Регіонів» Сергій Головатий, якого обурило те, що під час виступу Прем’єр у «базарному дніпропетровському стилі» дозволяла собі вельми нешанобливі відгуки про Президента. Головатий нагадав, що це образа держави, тому головуючий повинен просто припиняти такі виступи.
А давайте відставимо всіх!
А Віктор Янукович закликав усі політичні сили до тотальних виборів. «Коли вони будуть? Я вам скажу так: тоді, коли нас із вами люди винесуть з цього залу. Якщо ми хочемо цього дочекатись, то ми дочекаємось. А якщо не хочемо, то всі разом маємо домовитися — найближчим часом», — додав лідер ПР.
Про людей — це він не випадково. Зі стану ПР останнім часом дедалі частіше лунають погрози «підняти народні маси», влаштувати страйки тощо. Хоча вчора ті самі «регіонали» в кулуарах висловлювали велике невдоволення тим, що страйк транспортників, які перекрили вулицю Грушевського, змусив їх пройти сто метрів до будівлі парламенту на своїх двох...
Леся ШОВКУН
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://www.umoloda.kiev.ua/
Попередня новина: В 2009 році рівень ...
Наступна новина: До уваги тих, хто планує ...