Члени «газової» слідчої комісії ВР не підтримали прагнення «регіоналки» Богословської — «одягти наручники» на Тимошенко

Члени «газової» слідчої комісії ВР не підтримали прагнення «регіоналки» Богословської — «одягти наручники» на Тимошенко

07.02.09 15:00 0 2715
Учора керівник тимчасової слідчої комісії парламенту з питань «газової війни» Інна Богословська оприлюднила перші результати свого дослідження. Втім висновки можна було спрогнозувати заздалегідь. Саме Україна, на думку «регіоналки» Богословської, стовідсотково винна у зриві газових перемовин із «Газпромом». «Була скоординована діяльність зі зриву контракту і провокації газового конфлікту українською стороною, — таврувала депутатка з трибуни Ради. — Це підтверджується документально — листом «Нафтогазу» про те, що Україна відмовляється від транзиту, позовом Мінпаливенерго до суду про анулювання договору на транзит і забороною українського суду на транспортування російського газу».

Єдине звинувачення росіян, яке Богословська поки не підтвердила, — що наша держава масово крала російський газ. «Дійсно, Україна за сім днів січня вилучила з труби 52 млн. куб. м російського газу, але це було повернено найближчим часом, — повідомила «регіоналка» і звинуватила уряд та НАК «Нафтогаз України» у зраді національних інтересів. Свій пафосний виступ «регіоналка» завершила голосним закликом: «Комісія працюватиме доти, доки перші наручники не будуть надягнуті на винні руки».

Утім заступник голови комісії, БЮТівець Олександр Гудима одразу ж спростував звинувачення свого шефа і заявив: комісія подібних висновків не ухвалювала. Спікерові ВР Володимирові Литвину довелося реєструвати проект постанови Богословської не від комісії, а просто від пересічної народної депутатки.

Голова Верховної Ради, до речі, теж залишився невдоволений звітом Інни Германівни: «Ми переконалися, що в нас продовжується вчорашній день, зведення політичних рахунків, ніхто не хоче мати жодної істини і байдуже, чи є в нас взагалі газотранспортна система», — заявив Литвин. За його словами, головним завданням комісії було встановити стан вітчизняної ГТС, провести політичний аналіз газових проблем, а не проводити політичні дискусії.

Тож парламент, який намагався перевірити, чи відповідають газові домовленості нашим національним інтересам, навіть не зміг ухвалити проект звіту — його тільки взяли до відома.

Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ