Якщо грип не лікувати, то він... і сам мине?

Якщо грип не лікувати, то він... і сам мине?

13.02.09 12:30 0 3122
Зростання цін на ліки позначилося й на вартості антизастудних, притизапальних препаратів. Навіть швидкодіючі пігулки типу індійських «флюколдів» подорожчали удвоє, а «трайсілс» та інші льодяники від кашлю – й учетверо. Про «серйозні» ж медикаменти й балакати годі. За елементарними підрахунками, курс «хіміотерапії» проти грипу чи інших ГРВІ коштує нині на 50 – 70 гривень дорожче, ніж торік. Але оскільки для профілактики й лікування грипу існує доволі широкий вибір засобів, окремі лікарі рекомендують заміняти дорогі препарати дешевшими аналогами. >

Приміром, в Інтернеті розтиражовано поради головного імунолога Києва Олега Назара на цю тему. Лікар вважає зокрема, що від вживання такого відомого стимулятора імунної системи, як «Імунал», що коштує 50 грн., можна без жодних втрат для здоров’я перейти на вдесятеро дешевшу «Настоянку ехінацеї», яка, по суті, належить до препаратів тієї самої групи. За його ж словами, противірусний 270-гривневий «Таміфлю» нічим не кращий від «Ремантадину» за 5,71. Ідентичну дію мають і протизапальні, що збивають високу температуру, «Терафлю» (67,96 грн.) і парацетамол за 1 грн.

Втім, «якщо грип лікувати, то одужаєш за два тижні, коли ж не боротися з ним, то він сам мине за 14 днів», – так полюбляють жартувати терапевти. І цим мовби підтверджують, що фармакологічні препарати і справді не вбивають віруси, а лише згладжують перебіг хвороби. А заодно й підказують нам вихід в умовах зростання цін на ліки – вдаватися радше до народних та інших методів профілактики й лікування ГРВІ, альтернативних фармації, ніж ковтати всіляку «хімію». Тим паче, що, як показують численні дослідження в різних країнах ефекту «плацебо», лікують не стільки пігулки та ін’єкції, скільки беззастережна віра пацієнта в їхню допомогу. Отже, головне — вірити в одужання...

Як розповідають ті ж імунологи, найощадніший для особистого чи родинного бюджету народний спосіб – часто й багато пити щось тепле: воду з яблучним оцтом і медом, компоти, легкі бульйони, соки. Дотримуватися постільного режиму, «чаєтерапії» й інших класичних настанов, аби не тратити левову частку заробітку на аптеки, рекомендують і фітотерапевти.
Приміром, добрий знайомий автора цих рядків фахівець із натуральної фармакології Борис Скачко з Тернополя вважає, що часте пиття має і профілактичну дію, бо виводить з організму токсини й цим робить його міцнішим, стійкішим перед вірусами. Корисно їсти й цибулю, столові буряки, а особливо моркву – вона в десятки разів підвищує шанси не захворіти на грип чи інші ГРВІ.

Основна ж зброя, звісно, – часник, який убиває віруси й бактерії ефективніше, ніж безліч протимікробних медикаментів. Чимало вітамінів та мікроелементів міститься і в калині. І найкращий для цього сік з неї. Але варто остерігатися, щоб не перебрати міру, бо калина знижує артеріальний тиск. Чудодійний і такий вікодавній рецепт, як суміш в однакових дозах соку алое, меду та подрібнених грецьких горіхів. Незамінні в боротьбі зі шкідливими бактеріями й мікроогранізмами малина та вишня. Крім теплих компотів з них, ефективні й відвари з гілочок цих дерев. Добрі й інгаляції з ефірними оліями евкаліпту, базиліки, м’яти, пара яких знищує хвороботворні мікроорганізми. Позаяк у такому разі організмові потрібно багато вітаміну С, необхідно щодня налягати на лимони, апельсини, надто ж на ківі, оскільки ці плоди, на відміну від цитрусових, не спричиняють алергічних реакцій та й «аскорбінки» містять удвоє більше. Лихо тільки в тому, що ті заморські продукти теж не дешеві.

Якщо ж людина таки захворіла й має гарячку, вважає Б. Скачко, головне – не збивати температуру, якщо та не перевищує 39 градусів. Навіть якщо вона триматиметься на цій позначці три–п’ять днів, це добре – так організм спалює токсини. Але чим вища температура, тим більше потрібно пити теплого протягом дня – бажано в такій пропорції: літр на кожен градус вище 36,6. І тут помагають насамперед чаї з липи зі смородиною. Оскільки під час високої температури потерпає серце, то, щоби допомогти йому витримати навантаження, варто вживати чаї і з квітів глоду. Дивовижну дію мають і ягоди горобини. Залиті гарячою водою й підсолоджені, вони додають сил хворому, вимученому гарячкою.

Проти сильного кашлю допомагає відвар з кореня лакриці, або ж бузини, якщо хворий не терпить від гастриту, чай з підбілу. Очистять ніс від слизу і краплі, виготовлені з часнику, й часте вдихання через ніс запаху потовченого часнику... Фітотерапевт радить також забрати на час хвороби з раціону харчування білкову їжу і їсти переважно вуглеводи – каші, киселі, макарони. «Якщо все зробити правильно, то через п’ять–шість днів організм сам уб’є вірус грипу», – запевняє він.

Ефективні й інші альтернативні фармпрепаратам методи зцілення від ГРВІ.

– На поверхні людського тіла, на нашій шкірі є сотні біологічно активних точок, стимуляція яких сприяє одужанню від більшості соматичних хвороб, а також зміцнює імунітет, поліпшує душевний стан, запобігає розвиткові патологій, – розповідає, наприклад, відомий на Прикарпатті фахівець корейської школи акупунктури лікар-рефлексотерапевт Михайло РЕВ’ЮК. – Не виняток і простудні захворювання. Вони порівняно легко піддаються такому лікуванню. Як свідчить практика, три-чотири сеанси (по одному на день, звичайно) голковколювання чи припікання тих точок тліючими пучками цілющого полину – і грип минає.

Втім, стійке полегшення настає вже після першої процедури, хоча, зрозуміло, і тут для остаточного одужання потрібно пройти повний курс рефлексотерапії – сім-вісім сеансів. Та головне, що більшість найважливіших у такій справі точок розташовані на обличчі, на підошвах, на вушних раковинах, тобто в легкодоступних місцях. Тому кожен може, освоївши ази точкового самомасажу, стати своїм рефлексотерапевтом. І успішно чи то запобігати власному нездужанню, чи лікуватися, якомога частіше пальпуючи ті чи інші точки.

Мене дивує, що люди, шукаючи полегшення від нежиті чи кашлю, залишають в аптеках гори грошей, тоді як безплатні і значно ефективніші ліки у них, як мовиться, під носом – навіть у буквальному розумінні цього слова. Адже одні з найбільш дієвих точок, які можна й потрібно стимулювати пальцями з профілактичною чи лікувальною метою, розташовані обабіч пазух носа та посередині між ним і верхньою губою.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Не маючи ліцензії, ...
Наступна новина: На волинські дороги ...

КОМЕНТАРІ