Як стало відомо, до 1 грудня минулого року керівництва районних рад мали організувати проведення місцевих конференцій по створенню цієї Асоціації. Однак, зі слів керуючого справами виконавчого апарату Волиньради Андрія Киричука, не всі райони справились з цим завданням – мова йде про Ковельський та Любомльський райони. «А в Горохівському та Маневицькому районах вже навіть зареєстрували статути організації для того щоб пізніше провести обласну конференцію Асоціації… Наступає весняно-літній період і потрібно захищати товаровиробників», – заявив службовець. Нова громадська організація, за задумом волинських посадовців має сприяти розвитку виробництва, юридичному захисту здавачів сільгосппродукції, а також захист їхніх законних прав та інтересів. В свою чергу голова Волиньради запевнив присутніх що дана ініціатива походить не від центрального рівня, а від низових громадських ланок – селян-одноосібників та керівництва сільських, селищних рад.
Однак, на аргумент одного з присутніх на раді місцевого фермера, з 1991 року в області вже діє Асоціація фермерів і землевласників Волині, мовляв – «тож має бути одна організація, яка мусить вирішувати всі питання по захисту сільгоспвиробників». «Маючи досвід роботи цієї громадської організації, не потрібно створювати інші структури. Може комусь це потрібно у вузько політичних інтересах», – зіронізував виступаючий. Пізніше Анатолій Грицюк резюмував загальну ідею у створенні Асоціації – «селянину потрібно три речі у господарюванні – виростити, збути та отримати прибуток». У цьому контексті голова Волиньради згадав і про роль у вирішенні вищезгаданих проблем нового заводу Nestle у селі Смолигів Луцького району.
«Згадайте той період, коли був ажіотаж навколо заниження закупівельних цін на молоко, створювались страйкові комітети. Ніхто не ставить завдання ставити Асоціацію «під когось», – зазначив пан Грицюк. «Проблема полягає в тому, що крупні закупівельні структури, збираючись в двох-трьох, по-своєму визначають ціни, тому ініціативу необхідно брати в руки громадськості…», – сказав очільник Волиньради. З його думкою погодився голова Маневицької районної ради Андрій Сопронюк, за словами якого підприємство «Ковельмолоко» в питаннях закупівельних цін не реагує ні на владу ні на громаду».
А голова Луцької районної ради Богдан Прус хоча і не виступив проти створення нової Асоціації, проте зазначив, що не потрібно створювати ще одну організацію, щоб потім мати 36 чи 45 асоціацій на Волині, а «два голови різних організацій їздитимуть вирішувати питання до уряду».
Насамкінець діючий голова Асоціації фермерів і землевласників Волині Микола Собуцький нагадав присутнім що структура, яку він очолює є дієвою і не займається «безрезультатними пікетами органів влади, а робить конкретні справи». Так, за словами пана Собуцького, вищезгадана організація вже домоглась від місцевих органів влади Луцька, Ковеля і Володимир-Волинського виділення земельних ділянок для організації «зелених ринків», на яких 2-3 рази в тиждень будуть здійснювати свою торгівлю місцеві сільгоспвиробники, визначаючи при цьому на кооперативних засадах ціну продукції.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Джерело: http://www.pravda.lutsk.ua
Попередня новина: На волинські дороги ...
Наступна новина: Підозрюваний депутат хотів ...