«Є підстави вважати, що в Росії і в Україні найгірше вже позаду», - французька Les Echos

«Є підстави вважати, що в Росії і в Україні найгірше вже позаду», - французька Les Echos

24.02.09 15:00 0 2777
Французьке видання Les Echos публікує інтерв'ю з менеджером московського представництва консалтингової фірми Bain & Company Стефаном Улчакаром. Як зазначив фінансист, у Росії криза дає можливість найсильнішим гравцям банківського сектора зробити кроки до концентрації ринку. Є підстави вважати, підкреслив Улчакар, що в Росії, Казахстані і в Україні, де держава зробила кроки для порятунку банківського сектора, найслабші фінансові установи під час кризи вже пішли зі сцени, і найгірше - позаду.

Він визнав, що банки відчувають нестачу ліквідності через виснаження міжнародного фінансування і нерозвиненість міжбанківського ринку. Крім того, кількість сумнівних заборгованостей збільшується, а через девальвацію національних грошових одиниць виплати по кредитах, виданих в іноземній валюті, стають непомірно високими. Все це призводить до падіння попиту на кредити.

Він наголосив, що депозити іноземних банків у Східній Європі захищені краще, ніж у місцевих банках, до того ж їм допомагають "материнські банки", які краще контролюють ризики і мають більш сприятливий імідж. На завершення він зазначив, що банківський ринок Східної Європи володіє потенціалом швидкого відновлення.

За словами Улчакара, ситуація, що склалася, дає іноземним банкам можливість завоювати частину ринку, переключившись на елітну клієнтуру, оскільки криза продемонструвала обмеженість підходу, націленого на масового клієнта.
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://www.zik.com.ua
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Деякі партії ...
Наступна новина: Президент звертає увагу ...

КОМЕНТАРІ