На мітингу в закарпатському Мукачеві підприємці вимагали зупинити наростаючу кризу

На мітингу в закарпатському Мукачеві підприємці вимагали зупинити наростаючу кризу

24.02.09 16:00 0 2243

Захід, організований міськрайонною спілкою підприємців та громадським об’єднанням «Рідне Мукачево», пройшов у формі звернення до місцевої влади з проханням та вимогою підтримати підприємців, донести до всіх гілок влади про неможливість працювати та розвиватися малому та середньому бізнесу, допомогти зупинити наростаючу кризу з непередбаченими наслідками.

У разі байдужості влади та неприйняття відповідних мір, актив спілки обіцяє звернутись до громадськості з закликом до проведення актів непокори, в першу чергу до непогашення кредитів по штучно завищеному курсу долара, незаконно підвищеній в односторонньому порядку відсотковій ставці по гривневим кредитам, пікетуванні та блокуванні банківських установ.

Заступник спілки Олександр Гокс вважає, що фінансова-кредитна ситуація, яка панує зараз в країні, хапає підприємців за горло і дуже схожа на геноцид малого та середнього бізнесу. «Платоспроможність громадян дуже швидко падає, тому і торгівля впала в два-три рази, - зауважує пан Олександр. - В першу чергу постраждали перевізники товару. Вони залишилися без роботи і у Києві, і у Львові, і у Харкові, всюди.

Так само будівельники. Будівництво зупинилося повністю. Штучно завищений долар – це спеціальний хід, який є вигідним окремим нашим олігархам. Ми змушені сплачувати кредити в двічі більше, ніж на момент підпису угоди. Держава дозволила кредитувати своїх громадян у валюті. Тому наші претензії спрямовані не до банків, а до влади. Ви десь чули, щоб Німеччина кредитувала своїх громадян у словацьких корунах або Америка – в українських гривнях?

На сьогодні долар коштує 9,50 грн. Але ніхто не дає гарантії, що він не зросте ще більше. Навпаки, на квітень-травень обіцяють 15 грн. З чого платити кредити, якщо виробництва зупиняються? Ми прекрасно розуміємо, що місцева влада нам допомогти не може. Вона може лише нас зрозуміти і допомогти на законній основі звернутися до вищих органів. Наша мета мирна. Але хочемо донести, що більше не в змозі терпіти таку нездорову ситуацію.

Що ж, тепер залишається чекати. Дай Бог не революції…»

Тетяна Суховірська, "Неділя"

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 127)
Попередня новина: Президент звертає увагу ...
Наступна новина: На Закарпатті відбувся ...

КОМЕНТАРІ