Фракція БЮТ штовхає Верховну Раду на пряме порушення Конституції України - Свобода

Фракція БЮТ штовхає Верховну Раду на пряме порушення Конституції України - Свобода

02.03.09 20:00 0 2068

2 березня 2009 року за наполяганням керівника фракції БЮТ Івана Кириленка Погоджувальна рада Верховної Ради України включила у порядок денний 3 березня 2009 року проект Постанови «Про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради», інформує прес-служба ВО "Свобода".

Як інформує портал Верховної Ради доповідати проект Постанови про скасування Тернопільських виборів буде автор проекту, керівник фракції БЮТ, народний депутат України Іван Кириленко. Співдоповідатиме голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат України (фракція БЮТ) Сергій Подгорний.

Як вважає ВО "Свобода", наполягаючи на ухваленні постанови про скасування виборів до Тернопільської облради, фракція Блоку Юлії Тимошенко штовхає Верховну Раду на пряме порушення Конституції України. Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади мають діяти лише у межах і в порядку, передбаченому Конституцією і законами України. Чинним виборчим законодавством передбачено можливість проведення дострокових виборів, але не передбачено можливості і процедури скасування таких виборів. Конституцією України, яка регламентує повноваження Верховної Ради, передбачено можливість призначення Верховною Радою дострокових виборів, але нема порядку їх скасування. Відтак навіть внесення у порядок денний Верховної Ради проекту Постанови про скасування дострокових виборів у Тернополі є незаконним, неконституційним і таким, що виходить за межі повноважень ВРУ.

Як йдеться у повідомленні, паніка в Блоці Юлії Тимошенко викликана катастрофічним падінням довіри до цієї політичної сили у базовому колись регіоні – на Тернопільщині. За даними Центру соціологічних досліджень і прогнозування лідером виборчих перегонів на Тернопіллі є  ВО «Свобода» (22,9%), на друге і третє місце претендують БЮТ (18,6%) та НУНС (6,1%). Опитування проводилось 20-22 лютого в усіх районах Тернопільської області. Вибірка з урахуванням квот за віком, статтю, місцем проживання склала 1049 респондентів. Статистична похибка – 3,07%.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» неодноразово заявляло, що право обирати місцеву владу гарантовано Конституцією України і жодні політичні мотиви не можуть бути підставою для позбавлення громадян права на волевиявлення. «Свобода» вважає, що у разі скасування виборів на Тернопіллі Верховна Рада України, яка брутально порушує конституційні права громадян, має бути розпущена.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 127)
Попередня новина: Волинські підприємці ...
Наступна новина: Міліції потрібні кошти на 2 ...

КОМЕНТАРІ