За матеріалами СБУ засуджено головного бухгалтера музею, яка привласнила 156 тисяч гривень бюджетних коштів

За матеріалами СБУ засуджено головного бухгалтера музею, яка привласнила 156 тисяч гривень бюджетних коштів

17.03.09 08:00 0 2086
Набув чинності вирок Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області щодо головного бухгалтера музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського, яка незаконно заволоділа бюджетними коштами у сумі 156 956 гривень.

Співробітники Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області встановили, що протягом 2004-2007 років, перебуваючи на посаді головного бухгалтера Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського, дана особа у підписаних відомостях на видачу заробітної плати замінювала перший аркуш, на якому збільшувала розмір своєї зарплати на розмір зекономлених музеєм коштів по заробітній платі. В подальшому ці відомості надавались нею у відділення банку, яким проводилося розрахунково-касове обслуговування музею. Кошти посадова особа отримувала за допомогою платіжних карток через банкомати. Так, наприклад, у грудні 2006 року головний бухгалтер незаконно вказала у відомості суму 9886,95 грн., хоча фактично нарахована їй зарплата становила 1217,35 грн., привласнивши таким чином 8669,60 грн., а у вересні 2007 року вказала 11016,06 грн, хоча фактично нараховано їй було лише 1016,00, і таким чином привласнила десять тисяч гривень.

Управлінням СБУ в Івано-Франківській області за даним фактом була порушена та розслідувалася кримінальна справа за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України (незаконне заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем та вчинення службового підроблення документів, що спричинило тяжкі наслідки). У суді підсудна визнала свою вину повністю та відшкодувала завдані музею та державі збитки. Враховуючи це, суд призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на термін чотири роки з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності на строк три роки, з іспитовим строком два роки, повідомляє прес-група Управління СБУ в Івано-Франківській області.
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://vezha.org/
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Держкомстат: На одного ...
Наступна новина: У Любомльському районі ...

КОМЕНТАРІ