Євро-2012 на Івано-Франківщині

Євро-2012 на Івано-Франківщині

18.03.09 08:55 0 2143
Заступники голови Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк і облдержадміністрації Володимир Шкварилюк взяли участь у парламентських слуханнях з організації та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні. Під час зустрічі Юрія Романюка із директором Координаційного бюро з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012 при Секретаріаті Кабінету Міністрів Іллею Шевлюком мова йшла про ймовірність щорічного проведення на Прикарпатті, у травні, засідання Національного олімпійського комітету під головуванням Сергія Бубки.

За словами Юрія Романюка, “як тільки УЄФА остаточно визначиться щодо Львова, Івано-Франківська область автоматично стане одним із допоміжних у проведенні фінальної частини Євро-2012 і отримає бюджетне фінансування в декілька сот мільйонів гривень. Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ стане резервним Львівського аеропорту. Також буде збудовано сучасну автомагістраль Чернівці-Львів”.
Водночас Юрій Романюк стверджує, що директор Координаційного бюро з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012 з футболу Ілля Шевлюк запевнив: у разі інвестування реального інвестиційного проекту на Прикарпатті – “сприяння Кабміну буде забезпечено”, з тим, аби залучити до інвестування Європейський банк реконструкції і розвитку.

Резолюція парламентських слухань з Євро-2012 рекомендує Комітетам Верховної Ради України забезпечити своєчасне проходження законопроектів : про відчуження земельних ділянок приватної власності для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності; про загальні засади розвитку державно-приватного партнерства в Україні; про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування у період проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу; про встановлення змін до Закону України про ліцензування певних видів господарської діяльності; про встановлення прозорого порядку змін ціни туристичного продукту і визначення механізмів обов’язкового інформування; встановлення обов’язкових суттєвих умов на туристичне обслуговування; щодо реалізації гарантій, наданих Об’єднанню Європейських футбольних асоціацій (УЄФА).

Кабінету Міністрів України слід розробити і внести на розгляд Верховної Ради проект загальнодержавної програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу за підсумками рішення УЄФА; Кабміну і органам місцевого самоврядування приймаючих міст “слід зосередити увагу” на підготовці інфраструктури, зокрема стадіонів, митниць, аеропортів, автомобільних доріг загального користування. “Особлива увага” - реконструкції Національного спортивного комплексу “Олімпійський” в місті Києві.

Кабінету Міністрів України рекомендовано розробити Програму створення реабілітаційних центрів та забезпечити фінансування заходів з підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. За Кабміном – розвиток співпраці з Республікою Польща, УЄФА і Федерацією футболу “на засадах відкритості, взаємної довіри та допомоги”.

Національному банку України рекомендовано “розглянути можливість” участі у фінансуванні підготовки фіналу Євро-2012, залучення комерційних банків до розробки механізму фінансування розбудови транспортних коридорів та дорожньої інфраструктури шляхом рефінансування від НБУ, повідомляє прес-служба голови обласної ради.


Довідка:

За умови виконання Україною вимог УЄФА, вона має прийняти і розмістити, окрім національної футбольної делегації, 7 офіційних зарубіжних футбольних команд-учасників чемпіонату та офіційні делегації УЄФА, понад 600 тисяч вболівальників і туристів.

В Україні передбачається провести 16 футбольних матчів чемпіонату Європи. Затверджена урядом програма передбачає: завершити належну підготовку 6 стадіонів у приймаючих містах; реконструювати та переоснастити 30 тренувальних баз та 9 регіональних баз; розбудувати 18 автомагістралей; реконструювати 7 регіональних автомобільних доріг та 7 під’їздів до аеропортів; облаштувати 26 пунктів пропуску через державний кордон України; збудувати та реконструювіати 374 об’єкти розміщення – 310 готелів і 64 гуртожитки.

На фінансування завдань і заходів даної Програми передбачається залучити майже 160 млрд. грн., у тому числі: 27,543,57 млн. грн. – кошти державного бюджету, 22930,3 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів; решту –спонсорські внески.

У 2008 році на виконання підготовчих заходів передбачалось виділити 19333,11 млн. грн. Профінансовано 56,2%.
Автор: УкрЗахідІнформ .
Джерело: http://vezha.org/
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ