У нараді беруть участь Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Микола Азаров, Голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазарбазіоглу, представник Світового банку Пабло Сааведра, Голова Національного банку Володимир Стельмах.
Головне питання наради - відновлення програми з Міжнародним валютним фондом.
У вступному слові Президент нагадав, що питання подальшої співпраці з МВФ включає в себе кілька напрямків економічної політики.
Перше - це виконання попередніх заходів, необхідних для відновлення програми з Міжнародним валютним фондом. Йдеться про прийняття двох законопроектів, що стосуються балансування Пенсійного фонду та норми, що посилює фінансовий стан НАК «Нафтогаз України» через збільшення на 6,1 млрд. обсягу компенсації різниці в цінах.
Президент звернувся до політичних сил парламенту з проханням підтримати ці законопроекти. «Я звертаюся до всіх політичних сил з проханням підтримати ті законопроекти, які будуть внесені і розглянуті в парламенті завтра. Ми поставлені перед фактом. На жаль, системні економічні кроки, які треба було робити до цього, - вони не вжиті. Зараз від нас, по суті, вимагається технічна відповідь», - констатував Президент.
Наступне питання стосується початку програми рекапіталізації банків. На переконання Віктора Ющенка, необхідно прискорити реалізацію такої програми в Україні - адже в 11 банках Національним банком вже введено тимчасову адміністрацію, низка банків, до яких ця процедура не застосовувалася, також заявили про необхідність входження в їхній капітал держави для забезпечення нормальної роботи.
Для початку масштабної рекапіталізації необхідно внести зміни до законодавства. При цьому Президент висловив занепокоєння тим, що є декілька підходів до врегулювання цих питань. Є два проекти змін до законодавства - один від Національного банку, другий розроблений Міністерством фінансів.
Відтак, Президент звернувся з проханням до НБУ і Кабміну протягом кількох днів узгодити свої позиції щодо необхідних для рекапіталізації законодавчих змін.
Окремо Віктор Ющенко нагадав про домовленість підготувати спільну заяву щодо підтримки банківської системи. Аргументуючи необхідність підписання такого документу, Президент наголосив на тому, що криза у банківській сфері виникла через недовіру, яка викликана в тому числі політичними заявами.
«Не вплив глобальної кризи є ключовим фактором того, що відбувалося в останні місяці на валютному ринку. Втрачено мінімальну довіру людей на тлі перш за все політичних подій, які відбулися в той час, як до банківської системи, так і до національної грошової одиниці. Якщо у нас немає сьогодні шансів продемонструвати спільне прагнення до відновлення довіри перш за все національної грошової одиниці, до банківської системи України, нам буде важко говорити про приборкання кризи», - пояснив Президент необхідність такого документу.
Президент наголосив на тому, що сьогодні надзвичайно важлива публічна підтримка банківської системи. Держава показала приклад реакції на проблеми банку - адже паніку навколо Промінвестбанку зняли. Потрібно так само відновити довіру до банків «Надра», «Родовід», Укрпромбанку, Укргазбанку, де знаходяться колосальні ресурси вкладників.
Президент повідомив, що проект заяви готовий.
Глава держави також анонсував обговорення нового проекту Меморандуму між МВФ та Україною. Він запропонував доручити фахівцям провести додаткову дискусію і доопрацювати проект Меморандуму до підпису українською стороною.
На нараді також присутні Перший заступник Глави Секретаріату Президента України - Представник Президента України у Кабінеті Міністрів України Олександр Шлапак, Заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, Перший заступник Міністра економіки України Анатолій Максюта, Перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський, Перший заступник Голови Національного банку України Анатолій Шаповалов.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Політвиконком ВО «Свобода» ...
Наступна новина: Олег Тягнибок: Для нас ...