«Головна ідея Президента України була в тому, що українська сторона, яка є сьогодні ключовим відповідальним суб'єктом в плані реалізації проекту, має якнайскоріше сформувати дуже чіткий план дій - наших внутрішніх насамперед, щоб синхронно, системно працювати над реалізацією проекту», - сказав Б.Соколовський, додавши, що йдеться фактично про план, що стосуватиметься наших дій у поточному році, отже йшлося про тимчасову на 2009 рік фактично дорожню карту - що нам в Україні треба зробити. Б.Соколовський особливо наголосив: оскільки зазначений проект наразі має всі шанси перейти у стадію практичного виконання, узгодження позицій всіх установ, організацій та причетних до цього посадовців України є «винятково важливим». Саме тому, зазначив він, участь у вчорашній нараді взяли усі зацікавлені сторони - урядовці (зокрема з Мінпаливенерго та МЗС), представники НАК «Нафтогаз України», та ВАТ «Укртранснафта» тощо.
За словами Б.Соколовського, учасники наради детально обговорили всі проблемні та актуальні на сьогодні питання, що стосуються проекту ЄАНТК. Йшлося зокрема про те, що наразі є «абсолютно реальним» початок роботи одного з коридорів в рамках ЄАНТК - йдеться про маршрут Одеса-Броди - західний кордон України (для подальшого транспортування через Словаччину). При цьому передбачається постачання на західноукраїнські нафтопереробні заводи 5-10 млн. тонн нафти на рік. «Не потрібно практично жодних великих інвестицій, щоб у ближчі місяці реалізувати роботу цього проекту», - підкреслив Уповноважений Президента з міжнародних питань енергобезпеки. Водночас, додав він, на нараді також йшлося про доцільність паралельного розвитку маршрутів по інших коридорах - на Польщу та північний схід (Білорусь).
«У контексті реалізації цих трьох маршрутів вчора відбувся дуже ґрунтовний обмін думками. Президент дав конкретні доручення - до післязавтра вже з урахуванням пропозицій, зауважень та застережень всіх причетних міністерств і відомств має бути сформований остаточний план дій, який буде схвалений Главою держави. Це буде дорожня карта для виконання наших внутрішніх і зовнішніх зобов'язань», - сказав Б.Соколовський.
Коментуючи на прохання журналістів заяву міністра палива та енергетики Юрія Продана щодо неможливості переведення в аверсний режим нафтогону Одеса-Броди, Б.Соколовський нагадав зокрема про неодноразові запевнення Президента Азербайджану Ільхама Алієва про готовність азербайджанської сторони постачати каспійську нафту.
Б.Соколовський застеріг Ю.Продана від подібних заяв як таких, якими він може спровокувати навіть міжнародний конфлікт. «Адже говорити, що немає нафти або немає кому її постачати, в той час, коли президент поважної, дружньої нам країни вже не вперше підкреслює, що нафта є - що це? До чого ми вже дійшли - коли міністр дозволяє собі не погоджуватися - це взагалі нонсенс - з Главою своєї держави, то тепер він вже свою компетенцію поширює (чи виконує чиєсь доручення) на те, щоб висловлювати недовіру Президентові іншої держави? Можна вдуматися і трошки дипломатичності на посаді міністра проявити чи ні?» - сказав Б.Соколовський.
Уповноважений Президента з міжнародних питань енергобезпеки окремо нагадав, що затверджене 24 квітня у Варшаві ТЕО проекту ЄАНТК дає чіткий аналіз питання наявності у каспійському регіоні вільних запасів нафти на ближчу та середню перспективи, а також демонструє комерційні та економічні переваги запропонованого у цьому проекті маршруту перед рядом інших.
«Після цього робити такі заяви - це щонайменше виглядає дивно», - відзначив Уповноважений Президента з міжнародних питань енергобезпеки. Він окремо підкреслив, що саме у виключній компетенції уряду - і це принципово важливо - є створення умов, вимоги щодо їх дотримання та ефективна співпраця з українськими нафтопереробними підприємствами.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: УБОЗу виповнилось 18 років
Наступна новина: Президент доручив прем'єру ...