На Волині вимагають припинити антиукраїнську істерію у польському Сеймі

На Волині вимагають припинити антиукраїнську істерію у польському Сеймі

22.07.09 21:37 0 8947
Волинська обласна організація ВО «Свобода» обурена ухвалою Сейму Республіки Польща від 15 липня щодо «трагічної долі поляків на Кресах Всходніх».

«Ми вважаємо, що ухвала польського парламенту нагнітає антиукраїнську істерію та прямо ображає національну гідність українців, які споконвік жили на теренах Волині. Термін «Креси Всходні», який вживають у документі, свідчить про те, що у Польщі досі існують ворожі наміри щодо етнічних територій України, зокрема Волині. Крок Сейму показав, що такі дії знаходять підтримку на державному рівні сусідньої країни.

В ухвалі окупаційну сутність Армії Крайової та інших польських збройних формувань прикривають облудливими словами про «захист цивільного населення». Волинь пам’ятає таких «захисників», які масово нищили українців в роки Другої світової війни, спалювали цілі волинські села.

Польська влада безпідставно звинувачує ОУН та УПА в «етнічних чистках», забуваючи про систематичний терор проти українців з боку Польщі протягом кількох століть. Ми заявляємо, що ОУН і УПА воювали на українській землі і ніколи не посягали на польські етнічні території на відміну від польських бандитських збройних формувань.

Тому Волинська обласна організація ВО «Свобода» вимагає:

- від влади Республіки Польща припинити здійснювати кроки, які нагнітають антиукраїнську істерію та ображають національну гідність українців;

- від Президента України та Верховної Ради дати офіційну оцінку ухвалі Сейму Республіки Польща від 15 липня 2009 року.

Ми попереджаємо, що використаємо всі можливі заходи, згідно з чинним законодавством, щоб не допустити блюзнірства над пам’яттю тисяч волинян з боку представників Польщі», - йдеться у заяві голови Волинської обласної організації ВО «Свобода» Анатолія Вітіва до Президента України, Голови Верховної Ради України та Генерального консула Республіки Польща в Луцьку.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 3)

КОМЕНТАРІ