Голова Тернопільської облради закликає Патріарха Кирила утриматися від антидержавних висловлювань

Голова Тернопільської облради закликає Патріарха Кирила утриматися від антидержавних висловлювань

24.07.09 10:34 0 35973
Голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда закликає російського Патріарха Кирила утриматися від антидержавних висловів під час його візиту в Україну 27 липня – 5 серпня 2009 року.

«У випадку, якщо російський Патріарх Кирил або інші представники делегації російської церкви будуть вдаватися до висловлювань, що суперечать поняттям про національний суверенітет та державну самостійність України, ми, як представники влади, яка покликана оберігати незалежність України та дбати про захист національних інтересів України, розглядатимемо приїзд Патріарха Кіріла на Тернопільщину як небажаний.

Наполегливі вислови Патріарха Кирила про те, що російська церква «розглядає нинішні Росію, Україну та Білорусь як єдине ціле, незважаючи на сучасні політичні кордони» є посяганням не лише на суверенітет України, але і звучать як зневага до української церкви.

Крім того, нас непокоять намагання російської церкви обмежити автономію так званої Української православної церкви Московського патріархату. Прикладом цього є введення до складу Синоду РПЦ представника «УПЦ МП» Митрополита Іларіона, який, на відміну від Предстоятеля МП Володимира, виступає за жорстку промосковську лінію.

Хочу зазначити, що гості з Росії повинні пам’ятати про те, що християнство на північ поширювалося з території України. Тут завжди існувала своя церква, тому навернення в російське православ‘я українська паства не потребує.

Гості мають усвідомлювати, що вони є на території суверенної держави, де є своя церква, свої звичаї, діють свої закони - заявив голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 5)

КОМЕНТАРІ