Голова Волинської облдержадміністрації взявся за ліквідацію отрутохімікатів в області

Голова Волинської облдержадміністрації взявся за ліквідацію отрутохімікатів в області

04.09.09 12:24 0 2347
Сьогодні на Волині відбулась чергова зустріч партнерів проекту ”Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг” в Україні. Він реалізується у рамках Програми Добросусідства "Польща-Білорусь-Україна" ІНТЕРРЕГ ІІІА/Тасіс ПКС. Його мета - ліквідація загрози забруднення ґрунтів і вод басейну річки Західний Буг.
Партнерами проекту є Волинська облдержадміністрації, обласна громадська організація ”Чисте довкілля”, Секретаріат Української частини Еврорегіону Буг, головне управління агропромислового розвитку ОДА, Державне управління охорони навколишнього середовища Волинської області, Західно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів та воєвода Люблінського воєводства.
Учасників робочої зустрічі та гостей конференції привітав голова облдержадміністрації Микола Романюк. У своєму виступі він проаналізував проведену в області роботу у рамках реалізації вищеназваного спільного проекту та наголосив, що завдяки проекту в області є реальні результати. «Це успішний проект. Він дуже важливий як української, так і для польської сторін», - зазначив Микола Ярославович.
250 тонн заплановано утилізувати з басейну річки Західний Буг.
Голова облдержадміністрації зупинився й на питанні фінансування: «У минулому році на реалізацію проекту ”Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг” виділялись кошти як з обласного, так і з районних бюджетів. Цьогоріч також передбачені кошти у сумі 2 млн. грн.».
«Нещодавно облдержадміністрація направила лист в профільне міністерство з проханням виділити ресурси на ці цілі. Якщо область отримає їх, то ми цьогоріч звільнимо нашу території від отрутохімікатів. Волинь буде першою в Україні», - підкреслив Микола Романюк.
Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Аршулік повідомив, що іще 5 років тому в області налічувалося близько 800 тонн непридатних пестицидів, з яких 200 – рідких. «Добрива зберігалися безсистемно у 250 місцях і становили велику небезпеку. Ми звезли їх усі до 12 спеціалізованих складів, із яких 6 – уже утилізовано. До кінця 2009 ми маємо наміри повністю звільнити Волинь від непридатних пестицидів»», - поінформував Анатолій Аршулік.
Сторони обговорили проблеми та намітили плани реалізації проекту «Покращення навколишнього природного середовища в басейні річки Західний Буг», повідомила Волинська обласна державна адміністрація.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Невиконання місцевих ...
Наступна новина: Розпочала свою роботу ...

КОМЕНТАРІ