На Рівненщині протягом 8 місяців за насильство в сім'ї притягнуто до відповідальності 467 осіб

На Рівненщині протягом 8 місяців за насильство в сім'ї притягнуто до відповідальності 467 осіб

21.09.09 20:33 0 1611
Насильство в сім’ї – це правопорушення чи злочин, який скоює один член родини щодо інших або осіб, що можуть бути визнані як члени сім’ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру.

На жаль, сьогодні існує так багато сімей, де чоловік б’є дружину або вона його, брат лупцює сестру, невістка – свекруху чи навпаки. Діти перестають поважати батьків, спостерігаючи, як останні сваряться, а згодом і самі активно беруть в цьому участь: дехто з них починає розмахувати своїми кулаками на матір чи батька, а то й на дідуся чи бабусю. Який же приклад дорослі показують своїм нащадкам, руйнуючи їх поняття про святість сім’ї, захист родинного гніздечка?!

– Дільничні інспектори міліції постійно приймають від громадян та розглядають заяви й повідомлення про вчинення насильства в сім’ї або реальну загрозу його вчинення відповідно до Порядку розгляду заяв та повідомлень про вчинення насильства в сім’ї або реальну його загрозу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року №616 та нормативних актів МВС України, – повідомила дільничний інспектор міліції Рівненського МВ УМВС старший лейтенант міліції Оксана Таборовець. – За результатами перевірки заяви чи повідомлення дільничний інспектор виносить кривднику офіційне попередження про недопустимість вчинення насильства в сім’ї та ставить його на профілактичний облік. Так, за вісім місяців поточного року дільничними інспекторами міліції Рівненського міського відділу на профілактичний облік поставлено та притягнуто до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення 467 осіб.

Найбільш провокуючим «фактором» сімейних дебошів є алкоголь. У стані алкогольного сп’яніння людина стає більш агресивною, некерованою, вона неадекватно реагує на зауваження та здатна на страшні вчинки, про які згодом буде шкодувати. Часто після сімейних сварок будинок таких громадян нагадує поле бою. З цими родинами дільничні інспектори постійно проводять профілактичну роботу, розповідають їх членам про права, пояснюючи всі можливі наслідки – від психологічних до фізичних, а також передбачену законодавством відповідальність. Долю ж осіб, які упродовж року неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності, зазвичай вирішує суд. Сімейним дебоширам «світить» штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а іноді й до п’ятнадцяти діб адміністративного арешту.

Тетяна Гордійчук,

помічник начальника Рівненського МВ УМВС
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Волинській ...
Наступна новина: На Рівненщині затримали ...

КОМЕНТАРІ