З часу проведення попередньої перевірки минув один рік. Аналізуючи стан справ щодо дотримання прав людини, керівниками мобільної групи відзначено ряд позитивних зрушень. Зокрема, забезпечено оперативність реагування на заяви та звернення громадян, значно покращилося створення умов для осіб, що утримуються в кімнатах для затриманих і камерах ізолятора тимчасового тримання Луцького міськвідділу.
Разом з тим, виявлено певні порушення, на які забезпечено відповідні реагування. Так, в кабінетах працівників карного розшуку знаходилися громадяни, які не були зафіксовані в журналі реєстрації. В кімнатах для затриманих чергової частини протягом 8 годин утримувались двоє громадян, які доставлені до міськвідділу за скоєння дрібного хуліганства і непокори законним вимогам працівників міліції, хоча умови утримання в таких кімнатах більше 3-х годин не відповідають вимогам МВС України.
Для зручності громадян на дверях службових кабінетів доцільно розмістити інформацію про службу, ім’я та прізвище працівника. Необхідно зазначити, що камери ізоляторів тимчасового тримання громадян потребують поточного ремонту. Доцільно також придбати запасні комплекти постільної білизни.
До цього часу не вирішено питання про придбання дезінфекційної камери.
При здійсненні перевірки члени мобільної групи мали можливість поспілкуватися з усіма затриманими громадянами, що знаходились в ІТТ в рамках забезпечення їхніх прав з часу затримання, доставлення в приміщення Луцького міськвідділу, проведення дізнання та утримання в камерах ізолятора тимчасового тримання. Під час спілкування один із затриманих звернувся із заявою щодо застосування по відношенню до нього на незаконних підставах заходів фізичного впливу. Помічник Міністра, керівник мобільної групи Антон Цісарук ініціював перевірку по даному випадку, яку доручив інспекції особового складу УМВС України у Волинській області.
- Необхідність моніторингу місць позбавлення волі пояснюється таким причинами: обмеження волі – це серйозна міра покарання; місця затримання за визначенням є закритими, тобто затримані ізольовані від суспільства. Отже, для таких осіб повинен бути наданий посилений захист шляхом моніторингу умов їх утримання. Саме такий механізм контролю, як перевірки, дозволяє понизити ступінь ризику невмотивованого поводження та регулювати застосування будь-яких надзвичайних заходів, що вживаються до затриманих осіб, – зазначив Антон Цісарук.
За результатами перевірки мобільної групи підготовлено відповідний звіт, який направлений для усунення недоліків до керівництва УМВС та Луцького МВ УМВС України у Волинській області, а також Апарату Міністра.
Подібні перевірки проводитимуться і в подальшому.
Юлія Сіліч,
ВЗГ УМВС України у Волинській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Дні Європейської Спадщини ...
Наступна новина: У Луцьку відбудеться ...