Купити пакет «Кагору» чи «Сонце в бокалі», не кажучи про пиво та «Бермікс» може будь-який підліток чи не в кожному другому магазині. Головне, щоб гроші були. А про «совість» людини, яка простягає дитині алкоголь чи цигарки годі й говорити. «Плати – бери», за таким принципом працюють деякі торгівці. Та є люди, яким ця проблема небайдужа.
- Ми акцентуємо увагу на цьому питанні для того, щоб нас почули ті, у кого піднімається рука продати неповнолітнім алкогольні напої, - сказав журналістам на прес-конференції начальник УМВС в області Ярослав Голомша. – Але це не говорить про те, що ми лише нині звернули увагу на цю проблему. Ми працювали і постійно притягували до відповідальності нечесних торгівельних працівників, які заради тимчасової вигоди йдуть на правопорушення. Але сьогодні таким ми оголошуємо війну. Потрібно буде десять, сто протоколів для того щоб компетентні органи відібрали ліцензію, ми їх складемо. Але наші діти знатимуть, що з того боку прилавку їм не продадуть ані пляшки горілки, ані жодної коробки цигарок. Це наша принципова позиція, і вона, а я думаю мене підтримають більшість громадян, правильна.
Присутній на прес-конференції начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Віталій Чубаєвський оприлюднив статистику і назвав медійникам конкретні факти за якими вже притягнуто до адмінвідповідальності осіб за незаконний продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім.
- У цьому році за участю неповнолітніх на території області вчинено 195 злочинів, що на 15 відсотків більше, ніж торік, сказав на прес-конференції Віталій Чубаєвський. - Прикро, але 23 злочини були скоєні неповнолітніми у стані сп’яніння. З них чотири за нанесення тілесних ушкоджень різного ступеня важкості, три крадіжки, два грабежі, один розбійний напад, шість незаконних заволодінь транспортними засобами, одне незаконне зберігання холодної зброї, п’ять хуліганств та одне насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом.
Саме останній злочин, вбивство 10-річної дівчинки в селищі Ювілейне, що в Рівному теж скоїв підліток, який був добряче на підпитку. – Начальник УМВС Ярослав Голомша, сказав, що дехто ставить під сумнів, що міліція затримала підозрюваного у цьому жахливому вбивстві, але правоохорнці працюють не за чутками, а за фактами. І саме факти беззаперечно свідчать проти цього юнака.
- Маючи нагоду хочу подякувати Вам, - звернувся до журналістів Ярослав Ярославович, - за те, що професійно провівши незалежне журналістське розслідування правильно і грамотно, а головне об’єктивно та всебічно, без розкриття таємниць слідства, висвітлили це резонансне вбивство і донесли правдиву інформацію до людей.
– Я хочу заспокоїти громадян і ще раз запевнити, що ми все робимо, аби за скоєні злочини були притягнені ті, хто це зробив. Нам у цьому допомагає прокуратура і суд. Яскравий приклад –довічне засудження Войцовича, який вбив у січні цього року у Рівному дівчинку, - резюмував генерал Голомша.
Саме статистика свідчить, що значна кількість протиправних вчинків криється за розпиттям спиртного у громадських місцях. «Зелений змій» стає причиною бійок та пограбувань, які скоюють діти у вечірній та нічний час. Однією з головних причин цього є відсутність контролю за поведінкою дітей з боку батьків чи осіб, які їх заміняють.
Тому кримінальною міліцією у справах дітей УМВС України в Рівненській області проводиться низка заходів спрямованих у напрямку контролю за дотриманням закладами дозвілля – кафе, барами, дискотеками, ігровими залами, комп’ютерними клубами нормативно-правових актів щодо порядку відвідування їх дітьми, заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, протидії незаконному обігу наркотиків. В ході проведення цієї роботи працівники міліції фіксуються факти продажу спиртного дітям (ст.156 КУпАП), доведення дітей до стану алкогольного сп’яніння (ст.180 КУпАП), виявляються підлітки, що знаходяться у п’яному вигляді (ст.178 КУпАП).
По виявлених фактах продавці, які допустили правопорушення, притягуються до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 156 КУпАП, стосовно підприємців направляються подання до органів місцевого самоврядування та регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області щодо усунення причин і умов, які сприяли цим правопорушенням.
Крім того з ініціативи УМВС України в Рівненській області до Рівненської обласної ради направлено пропозиції щодо вирішення питання про обмеження перебування у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, на вулицях та інших громадських місцях населених пунктів Рівненської області у вечірній час без супроводу батьків чи осіб, що їх заміняють дітей віком до 14 років після 22-ої години, а віком від 14 до 16 години – після 23-ої години на підставі статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про охорону дитинства» та зважаючи на криміногенну ситуацію у підлітковому середовищі області.
Тамара Лисенко, відділ зв’язків з громадськістю УМВС України в Рівненській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Нові зміни до законодавства ...
Наступна новина: Рівненські правоохоронці ...