Характерно, що Прем‘єр-міністр постійно збільшувала і чисельність свого апарату. Якщо у прем‘єра В.Ющенка у 2000 році працювало 38 патронатних працівники, у прем’єра В.Януковича у 2004 році - 43, то у прем’єра Ю.Тимошенко зараз вдвічі більше – 80.
За останні два роки, після останнього збільшення 21 жовтня ц.р. чисельність Секретаріату КМУ і патронатних служб керівництва КМУ виросла до 1244 одиниць (порівняно з 993 од. на початку першої каденції Ю.Тимошенко).
У результаті попри економічну кризу керівний склад органів виконавчої влади досяг рекордних значень. Сьогодні у 21 міністра працюють 150 заступників (в середньому - по 7 заступників у кожного). Крім того у 41 центральному органі виконавчої влади отримують зарплату 204 заступники.
Невтішною є і статистика граничної чисельності територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, яка збільшилась на 15,5 тисяч одиниць протягом двох останніх років урядування Ю.Тимошенко.
Така динаміка виглядає особливо дивною на фоні постійних обіцянок прем’єра щодо скорочення кількості чиновників. Нагадаємо, 24 грудня 2007 року, на одному з перших засідань Уряд розглядав питання про зменшення кількісного складу заступників міністрів та керівників інших центральних органів виконавчої влади. У жовтні 2008 р. КМУ приймав декларативні рішення про економію бюджетних коштів на утримання чиновників та про мораторій на нові призначення.
На практиці ж за два роки роботи Уряду Тимошенко армія чиновників найвищого рівня не зменшилася, а суттєво виросла.
Довідково: у 2008 та 2009 рр. указами Глави держави двічі проводилося скорочення граничної чисельності працівників Секретаріату Президента України, яка на сьогодні складає 530 одиниць (порівняно із 605 – у 2005 році).
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Рівнянка зайняла перше ...
Наступна новина: В Тернополі на Театральному ...