На Запоріжжі вшанують закатованих

На Запоріжжі вшанують закатованих "котовцями" солдатів

18.11.09 19:19 0 2074
21 листопаду об 11:00 біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій (вул.Дзержинського, 28, на місці зруйнованої катівні НКВС) відбудеться урочистий мітинг-вшанування пам’яті героїв Другого зимового походу Армії УНР. В мітингу також візьмуть участь козацькі організації Запоріжжя та запорізькі просвітяни. Запрошуються всі небайдужі.

Довідка: 17 листопада похідна група Ю.Тютюнника поблизу села Малі Миньки було оточене кавалерійською бригадою Г.Котовського, яка мала величезну чисельну перевагу. Група Ю.Тютюнника була майже повністю знищена. Лише 120 бійців із штабом групи вийшли з оточення. Третина вояків полягла на полі бою, решта потрапила у полон.
359 вояків чекісти засудили до розстрілу. Катування відбувалось в містечку Базар Житомирської області. 21 листопада засуджених вишикували перед ровом і запропонували покаятись та перейти до Червоної армії. По хвилинній мовчанці почувся голос бійця Степана Щербака: “До вас служити не підемо. Стріляйте. Український народ вам цього не пробачить”. Пролунало могутнє “Слава Україні!”. Вояки на прощання обіймалися і з недоспіваним гімном “Ще не вмерла Україна” падали в могилу, підкошені кулями більшовиків.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Ющенко звернувся до ...

КОМЕНТАРІ