В Рівненському краєзнавчому музеї відбудеться презентація літературно-краєзнавчого журналу

В Рівненському краєзнавчому музеї відбудеться презентація літературно-краєзнавчого журналу

22.12.09 12:43 0 1836
23 грудня 2009 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, о 15 годині, відбудеться презентація чергового номера літературно-краєзнавчого журналу Рівненщини «Погорина» (№8-9). Цей часопис видається при сприянні обласної Ради, обласної державної адміністрації та обласної організації Спілки письменників України. Це число є найбільш об’ємним за всі роки видання «Погорини». Воно містить доробки п’ятдесяти авторів, які представляють найрізноманітніші жанри: прозу, поезію, драматургію, рецензії, гумор, музику та інші. Найбільшим твором, який займає третину площі журналу, є перша частина роману Сергія Курінного «На перехрестях долі», що розповідає про національно-визвольні змагання українського народу в XVII ст. Привертають увагу й доробки наймолодшої авторки - Наталі Криловець, яка представляє комедію на три дії «Гарбуз, або боротьба за щастя» та оповідання «Гірка правда». Попередні твори Наталі подані у вигляді рецензій її старших колег по перу. Представник канадського міста Сейнт-Альберта Валерій Полковський та рівненська поетеса Стефанія Українець дають власні оцінки її твору «Безодня: Бувальщини та легенди». - Рівне: Волинські обереги, 2008. - 124с.

У рубриці «театр» привертає увагу робота Олексія Заворотнього «Театр: Сучасні життєві проблеми», яка аналізує різноманітні питання розвитку сучасного українського театру. Свої напрацювання представлять і рівненські музейники. У рубриці «кіносценарії» брати Булиги подають матеріал про українську Першокнигу - «Пересопницьке Євангеліє», а у рубриці «пам’ять» Галина Данильчук робить штрихи до портрету батька у нарисі «Доля поліщука».

Безумовно нове число журналу «Погорина», який носить свою назву в пам’ять про історичну територію Волині князівської доби, приверне увагу поціновувачів літератури, любителів місцевої історії, усіх тих, кого цікавить українська культура, її минуле та сучасне.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: В Тернополі відбудеться ...

КОМЕНТАРІ