Президент привітав цьогорічних лауреатів Державних премій у галузі науки і техніки

Президент привітав цьогорічних лауреатів Державних премій у галузі науки і техніки

23.12.09 10:28 0 2493
Президент України Віктор Ющенко вручив відзнаки лауреатам державних премій у галузі науки і техніки 2009 року.

Вітаючи лауреатів, Глава держави подякував їм за самовіддану творчу працю, внесок у розвиток вітчизняної науки та зміцнення науково-технологічного потенціалу держави. «Сьогодні свято шанування тих людей, які найбільше доклали зусиль у цих фундаментальних національних пріоритетах», - сказав В.Ющенко.

Він зокрема звернув увагу, що вкотре найвищої наукової нагороди країни удостоєні фахівці Національного центру «Харківський фізико-технічний інститут», які відкрили й заклали підвалини застосування принципів суперсиметрії і супергравітації до побудови єдиної теорії фундаментальних взаємодій елементарних частинок. «За оцінками багатьох фізиків, це – робота нобелівського рівня», - зазначив Президент. Також були відзначені студенти факультету Фізики та Астрономії.

Надзвичайно важливим В.Ющенко також назвав створення Національного атласу України, над яким зокрема працювали фахівці Інституту географії НАНУ. На переконання Президента, йдеться про «обов’язковий і невід’ємний атрибут незалежної держави».

«Сьогодні в цій залі – представники підприємств, які створюють техніку, що не має аналогів у світі», - підкреслив В.Ющенко. Він зазначив, що йдеться зокрема про фахівців КБ «Південне» та ВО «Південний машинобудівний завод» (м. Дніпропетровськ), які збудували триступеневу ракету-носій «Зеніт» за програмою «Морський старт».

Відзначивши важливість невідкладного технічного переозброєння вітчизняного металургійного комплексу, В.Ющенко звернув увагу на модернізацію ВАТ «Алчевськкокс». «Поєднання передових наукових і практичних інженерних рішень дало змогу отримати високі економічні й екологічні характеристики», - сказав він.

Президент окремо згадав нагороджені медичні проекти, що стосуються лікування захворювань підшлункової залози та нирок. «Автори зазначених робіт гідно продовжують традиції своїх видатних попередників», - сказав Глава держави.

Президент побажав науковцям творчої наснаги і нових звершень на благо України.

Лауреатами Державної премії України в галузі науки і техніки в 2009 році стали 182 особи (двоє – посмертно), які зробили вагомий внесок у розвиток фундаментальних наук, розв’язання проблем механіки, інформатики, економіки, геології, біології, сільського господарства; створили наукову базу для широкого впровадження у виробництво високих технологій, а в медичну практику – ефективних технологій лікування. Серед цьогорічних лауреатів 38 представників НАН України, 50 – вищих навчальних закладів, 51 виробничник.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: «Свобода» у рамках акції ...
Наступна новина: В Тернопіль прийшов ...

КОМЕНТАРІ