Олег Тягнибок зустрівся з студентами Тернопільського національного економічного університету

Олег Тягнибок зустрівся з студентами Тернопільського національного економічного університету

29.12.09 19:20 0 1804
«Своєю некомпетентністю та антинаціональною політикою сьогоднішній уряд призвів до повного розбалансування бюджету України. Неспроможність уряду боротися з кризою та ухвалення рішень, які цю кризу лише посилюють, призвели до того, що влада вже не має чим покривати бюджетні видатки». Про це кандидат на пост Президента України, лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок заявив 28 грудня 2009 року під час зустрічі зі студентами Тернопільського національного економічного університету.

Олег Тягнибок, зокрема, зазначив:

«На тлі того, що уряд вже наперед зняв податків на суму понад 12 мільярдів гривень і винен більш ніж 19 мільярдів гривень неповерненого ПДВ, він вдався до вкрай небезпечних заходів. Останні кілька місяців влада вдається до безвідповідальних запозичень задля того, щоб чимось закрити дірку в бюджеті і розплатитися з уже існуючими кредиторами.

По суті, уряд будує класичну фінансову піраміду, пропонуючи щоразу привабливішу дохідність на облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) задля того, щоб розплатитися за раніше отримані борги. У жовтні Міністерство фінансів розміщувало ОВДП з середньозваженою дохідністю на рівні 24,5% річних, а на одному з останніх грудневих аукціонів деякі ОВДП вже розміщалися з середньозваженою дохідністю на рівні 27,48% річних. Більше того, уряд цілком серйозно розглядав можливість розміщення ОВДП з дохідністю у 32% річних.

Така політика є вкрай небезпечною з кількох причин. По-перше, намагаючись сподобатись народу перед президентськими виборами й залучаючи для своїх популістських подачок гроші за вкрай невигідними відсотками, уряд не думає про те, чим він буде розраховуватись наступного року і через рік, адже велика частка розміщених ОВДП є коротко- та середньостроковими. Якісь реальні джерела для виплати цих боргів передбачити складно на фоні планомірного знищення малого й середнього бізнесу та прогнозів про 3% підняття ВВП наступного року (в кращому випадку).

Більше того, ОВДП розміщуються, насамперед, серед нерезидентів. Українці не мають довіри до тих кланів, які сьогодні при владі, й тому ці облігації нинішня влада спроможна розмістити лише серед тих фінансових структур, які мають доступ до іноземних капіталів. Не кажучи навіть про очевидну загрозу державній безпеці, слід звернути увагу на те, який ефект від цього матиме гривня. Коли наступного року розпочнуться виплати держави по цих масивних обсягах ОВДП, які зараз розміщуються, нерезиденти (а це переважна більшість інвесторів в ОВДП) масово конвертуватимуть повернену гривню у валюту й виводитимуть кошти за кордон. З огляду на існуючі розміри боргів та загальний плачевний стан української економіки, таке масове виведення валюти за кордон цілком спроможне створити черговий обвал гривні.

Ще одним вкрай важливим та негативним наслідком цієї піраміди є її вплив на кредитування економіки приватними банками. Якщо сьогодні держава пропонує за свої «безризикові» папери більші відсотки, ніж ті, які стосувались третьосортних підприємств у кращі економічні часи, то про яке кредитування малого та середнього бізнесу може йти мова? Сьогодні приватним банкам значно легше інвестувати у надприбуткові ОВДП, ніж ризикувати з кредитуванням реальної економіки. Причому цікаво, що часто банки використовують саме ті ресурси, які держава їм позичила заради стимулювання кредитних програм і купівлі ОВДП.

Таким чином, сьогоднішня влада, будуючи карткові будиночки фінансових пірамід задля короткострокових політичних дивідендів, знищує фундамент української економіки – малий та середній бізнес, а разом з ним – і майбутнє України».

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Наступна новина: Мешканець Рівненщини ...

КОМЕНТАРІ