У Рівному заявляють про можливе рейдерське захоплення церкви

У Рівному заявляють про можливе рейдерське захоплення церкви

23.06.10 19:45 0 2953
Рівненська обласна організація ВО "Свобода" стурбована ситуацією, яка склалася навколо рівненського храму св. Миколая-Чудотворця Української автокефальної православної церкви

"Свободівці" неодноразово були свідками спроб рейдерських захоплень цього храму, що знаходиться на вулиці Словацького, 12. Під час своїх нападів невідомі зривали замки та ламали двері до храму.

Як повідомив староста церкви св. Миколая-Чудотворця Микола Вельгус, справа щодо захоплень перебуває у Господарському суді.

- Суть конфлікту полягає у тому, що на початку 90-их років сесія Рівнеради приймала рішення про передачу будинку Рівненсько-Волинській єпархії, якої юридично не існувало на той час. Ініціатором передачі будинку під релігійну споруду була тодішня громада УАПЦ, правонаступницею якої є церква св. Миколая-Чудотворця УАПЦ. Зараз ми просимо Високий суд відмінити це рішення, оскільки тоді єпархіального управління, як юридичної особи не було і воно не діяло, - розповів Микола Вельгус, - Якщо суд задовольнить наше клопотання, ми виноситимемо це питання на сесію Рівнеради, щоб депутати прийняли рішення на користь громади. Саме силами громади було відновлено цей храм. Парафіяни храму сподіваються, що рішення буде прийняте на їхню користь.

Серед парафіян розповсюджується інформація, що верхівка УАПЦ давно поклала око на приміщення, адже ласий шмат землі у центрі міста дорогого коштує.

Рівненська обласна організація ВО "Свобода" заявляє, що стане на захист християн. Будь-які спроби незаконного вторгнення на територію храму будуть сприйматись як рейдерське захоплення та отримають рішучу відсіч, якщо правохоронці будуть бездіяльними.

Як зазначив голова Рівненської "Свободи" Степан Молчан, на прохання церковної громади, "свободвці", які є парафіянами цього храму, здійснюють охорону культової споруди.

Довідка:

Церква храму св. Миколая-Чудотворця УАПЦ м. Рівне по вулиці Словацького 12 має своє давнє історичне минуле, яке датується 1939 роком. Білшість парафіян громади – діти війни, люди, які відбудовували післявоєнне Рівне, родичі вояків ОУН-УПА, вдови загиблих ветеранів Афганістану.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 8)
Наступна новина: «Свобода» заявляє про ...

КОМЕНТАРІ