Член Малої Ради Дитячого козацького товариства Рівненщини Володимир Плісецький розповів присутнім про історію організації, основні напрямки діяльності, та принципи, на яких відбувається робота з дітьми. Основні напрямки діяльності зосереджені на вихованні молоді в національно-патріотичному дусі а саме: вичення історії України, особливо історії свого краю, дослідження та вивчення пісень краю в якому відбувається таборування. Дуже важливим компонентом роботи з дітьми є також оздоровлення і фізичне виховання, адже ні для кого не є таємницею те, що у підростаючого покоління, особливо міського, дуже слабке здоров’я. Тому наметові табори покликані забрати дітей з вулиці в літній період, дати їм можливість активно відпочити, пожити в колективі однолітків, дізнати і навчитися чогось нового.
Віктор Пражмовський, розповів про табори, які проводить ДКТР, зокрема в рамках проекту «Рівненський намет-2010», що отримав фінансову підтримку Міжнародного фонду «Відродження». Так, протягом 18-28 липня було проведено наметовий табір для дітей пільгових категорій, в якому прийняло участь сто дітей з Рівного та області. Протягом таборування діти мали можливість познайомитися з історією і міфологією України, навчитися ставити намети, хлопці - робити луки, дівчата познайомилися з технікою в’язання макраме. Крім того, кожного дня з дітьми проводилися спортивні заняття – це ранкова руханка, в обідній період – народні ігри, а увечері – основи козацьких бойових мистецтв Спасу і Бойового Гопаку. Досить важливим компонентом табору було також і те, що діти вчилися жити в колективі.
Своїми враженнями поділилися учасники табору Ірина Одрибець та Олекса Бараболя.
Також організатори прес-конференції повідомили, що наступний табір відбудеться з 9 по 19 серпня також в урочищі Біла Криниця поблизу села Новостав Рівненського району. А представників ЗМІ запросили відвідати захід в рамках пресс-туру, який відбудеться 13 серпня.
* * *
Метою проекту «Рівненський намет - 2010», що здійснюється Дитячим козацьким товариством Рівненщини за підтримки Програми Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” є попередження бездоглядності та безпритульності не менше 200 дітей з малозабезпечених, неповних та багатодітних сімей віком від 10 до 17 років шляхом організації відпочинку та оздоровлення їх в двох освітньо-оздоровчих наметових таборах.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Рівненські міліціонери за ...
Наступна новина: У «Дзвонах Лемківщини» на ...