У Рівному відбувся книжковий ярмарок

У Рівному відбувся книжковий ярмарок "Волинь Велика"

31.08.10 14:37 0 2257
У Рівному пройшов перший книжковий ярмарок "Волинь Велика", присвячений 450-літтю Пересопницького Євангелія, першого Євангелія українською мовою день міста. Метою якого було показати письменницький і науковий потенціал авторів книг вихідців з Рівного та Рівненщини, Великої Волині.

Організаторами виступили Управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому та Товариство Рівненські шкільні підручники та наочні посібники

У заходах взяли участь такі рівненські, волинські та київські видавництва –

А-ба-ба-ґа-ла-ма-га, Грані-Т, Стікс /Київ, Вежа, Волинська обласна друкарня, Твердиня/Луцьк, Острозька Академія /Острог, а також книгарні, бібліотеки Рівного.

В автоґраф-сесії взяли участь Іван Білоус – драматург, автор книги "Марія – княгиня Рівненська /Несвицька/", Олександр Ірванець – письменник, драматург, виходець з Рівного, Ігор Каганець – культуролог, дослідник Євангелія, виходець з Рівного, Ярослав Поліщук – науковець, виходець Рівненщини.

Учасники арт-дискусу "ХХІ століття. Стан української книги“ переконані, що проведення ярмарку: сприятиме розвитку книговидання та книготоргівлі у Рівному та Рівненщині, популяризації української книги у Краї, створення належного іміджу рівненської книги, поширення рівненських видань на українському книжковому ринку України, піднесенню духовного рівня рівненців, створення сучасного культурного середовища.

Важливість заходу: піднесення престижу міста, зацікавлення мешканців Рівного сучасними друкованими виданнями.

Ярослав Поліщук: криза 90рр була чітка – порожні полиці книгарень, закриття видавництв, продаж тогових та виробничих палощ. Вщент зруйновано систему книговидання та книгодрукування, а також позбавлено бібліотеки державного забезпечення.

Нині українська книга виживає у надзвичайно складних умовах. Книга – дорога, а коштів у потенційного читача – брак. Книговидання в Україні на жаль, зорієнтовані на внутрішній ринок.

Ігор Каганець: відсутністня гостро-соціальна книга, позитивні герої, ідеали. Але криза є ліками у складній ситуації: важливо поліпшити якість української книги.

Олександр Ірванець: книжка є важливою річчю у житті людини і прикро, що в Україні сьогодні лише понад 300 повноцінних книгарень, у той час, коли лише у Варшаві їх налічується 200! І низький уклін тим книгорозповсюджувачам, які займаються книгою у таких важких умовах. І не варто боятися комп’ютера, Інтернету – вони не вб’ють книгу, будуть доповнювати одне одного! Важливо на місцевому телеканалі налагодити вихід літературної програми з оглядом щойно виданих книг, так як це робиться у наших сусідів на Заході.

Лише тоді, коли книзі, книговиданню та книгорозповсюдженню буде надаватися належне значення держава і суспільство матиме майбутнє, матиме розвиток – зазначили учасники підсумків Першого книжкового ярмарку в Рівному.

Про це повідомив оргкомітет ярмарку
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: На Рівненщині в гаражі у ...
Наступна новина: У Рівному відбудеться ...

КОМЕНТАРІ