У Львові пройшов десятитисячний марш захисту українців

У Львові пройшов десятитисячний марш захисту українців

30.05.11 13:15 0 1405
29 травня 2011 року у Львові відбувся марш захисту українців та віче «Проти свавілля панівного режиму! За соціальну і національну справедливість! За свою Свободу!», в яких взяло участь понад 10 тисяч осіб.

Марш розпочався від пам’ятника Степанові Бандері. Його учасники несли в руках портрети новітніх політв’язнів – свободівців, яких зараз утримують в ізоляторах, - Михайла та Володимира Ковалівих, Степана Підкуймухи, Назарія Семчія, Олега Новоставського. На плакатах були гасла: «Червона чума – терор і тюрма», «Руки геть від патріотів», «Сталінізм не пройде», «На знаменах - серп і молот, значить, знову буде Голод», «Кривава шмата – прикмета ката».

Колона, яка рухалася вздовж вул. Городоцької, зробила зупинку біля СІЗО, де утримують братів Ковалівих та Степана Підкуймуху, котрий дев’ять днів тому оголосив голодування. Учасники маршу виконали «Ще не вмерла Україна» та скандували: «Слава Україні! Героям слава!», «Свободу політв’язням!»

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося віче, на якому виступили голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок, член Політради ВО «Свобода», депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Ірина Сех, голова Львівської обласної ради, свободівець Олег Панькевич, голова Тернопільської обласної ради, свободівець Олексій Кайда, голова Івано-Франківської обласної ради свободівець Олександр Сич, голова Київської міської «Свободи» Андрій Іллєнко, голови обласних організацій «Свободи» з різних областей України, Герой України Юрій Шухевич, дружина арештованого Михайла Коваліва Юлія.

«Наше завдання – реагувати, не мовчати, не спати… Ми маємо забезпечити нормальне достойне українське майбутнє для своїх дітей і внуків. Немає значення, хто буде завтра – завтра мають бути українці, - зазначив у своєму виступі Олег Тягнибок. -

Ми ні до чого не закликаємо 22 червня. Ми розуміємо, що сьогодні телефони свободівців прослуховують, ми розуміємо, що всі наші виступи фільмуються і завтра можуть бути використані в матеріалах кримінальної справи. Ми знаємо і бачимо, як сьогодні та репресивна беріївська машина працює проти наших хлопців-героїв. А вони дійсно герої. Я запитую в адвокатів, як вони тримаються, чи не зламалися в казематах? А хлопці кажуть: «У мене дід сидів 25 років за Україну, якщо треба і я сяду». Не треба, щоби наші хлопці сиділи, бо наші діди вже за нас відсиділи. Досить! Краще хай в тих казематах сидять вороги Україні. Та я захоплююся незламним духом тих простих хлопців з українських галицьких сіл. Я до землі хочу вклонитися їхнім батькам, які виховали таких ідейно стійких мужніх українців. Я хочу подякувати їхнім дружинам, їхнім дітям».

«Нація – вічна, а вороги – тимчасові, - зазначив Олег Тягнибок. - І ми їх обов’язково переможемо. Слава нашим героям – новітнім політв’язням. Слава нашим героям, на основі історії життя яких виховувалися наші новітні політв’язні. Свободу політв’язням! Слава Україні!»

Прес-служба Львівської обласної організації ВО «Свобода».
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
4 (голосів: 5)

КОМЕНТАРІ