У Рівному депутат вимагає розпустити Рівненський міськвиконком

У Рівному депутат вимагає розпустити Рівненський міськвиконком

06.07.11 14:36 0 1502
На минулій сесії Рівненської міської ради, котра відбулася 31 травня 2011 року, депутат Рівнеради Олександр Курсик зачитав депутатське звернення щодо незаконності формування Рівненського міського виконавчого комітету. Підставою для цього стало порушення ст. 51 п. 3 Закону України «Про місцеве самоврядування», де сказано, що до складу виконкому повинні входити як міський голова, так і усі його заступники, проте жоден із нинішніх заступників міського голови не є членом міськвиконкому.

На думку Олександра Курсика, така ситуація є неправомірною, оскільки заступники міського голови, будучи і депутатами міськради, працюють у тій же виконавчій структурі. З цього вимальовується дещо корупційна схема, адже вони, працюючи у законодавчому органі, самі собі диктують завдання і самі ж себе контролюють. Це можна розглядати також як небажання заступників міського голови скласти свої депутатські повноваження, адже ст. 51 п. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування» забороняє членам міського виконавчого комітету мати депутатський мандат у тій же міській раді. Олександр Курсик вважає, що таке сумісництво є неприпустимим для демократичної європейської країни!

Апарат міськради надіслав Олександрові Курсику відповідь на його звернення, проте вона містить ряд неточностей. Зокрема, міський голова Володимир Хомко стверджує, що усі його заступники є депутатами Рівнеради, а тому не можуть бути членами виконавчого комітету. Проте заступник міського голови Галина Кульчинська є депутатом не міської, а обласної ради, а тому повинна бути обов’язково включеною у склад Рівненського міськвиконкому, а вона до складу міськвиконкому не входить.

Тому депутат Рівнеради Олександр Курсик вимагає від міського голови визнати помилку та привести у відповідність до Законів України склад Рівненського міського виконкому. Відтак, він пропонує два варіанти вирішення цієї проблеми: або відмінити рішення сесії про формування складу міськвиконкому Рівного від 25 листопада 2010 року під №7 та сформувати новий склад міськвиконкому згідно з чинним законодавством, або внести відповідні зміни та доповнення до цього рішення та змінити склад членів міськвиконкому, включивши до нього нинішніх заступників міського голови.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
1 (голосів: 1)
Попередня новина: Тернопільщина підписала ...
Наступна новина: На Рівненщині провели ...

КОМЕНТАРІ