Митрополит Володимир скасував синод, скликаний проросійською частиною УПЦ

Митрополит Володимир скасував синод, скликаний проросійською частиною УПЦ

20.02.12 09:35 0 1757

Як стало відомо РІСУ з кількох джерел, Митрополит Володимир звернувся з листом до членів Священного Синоду УПЦ. У ньому він скасував засідання Синоду, скликане на 21 лютого митрополитом Одеським Агафангелом.

 

Митрополит Володимир вважає, що це засідання є недоцільним. «Скликання Священного Синоду УПЦ, згідно з п. 3 розділу IV Статуту про управління УПЦ, належить виключно до компетенції Предстоятеля Української Православної Церкви (Містоблюстителя)», - зазначено у листі.

«На сьогодні, дякуючи Богові та молитвами Церкви, Ми поступово відновлюємо Наші сили, що вселяє в Нас віру в можливість повернутись до повноцінного виконання обов'язків Предстоятеля Української Православної Церкви. Призначене на 21 лютого цього року засідання Священного Синоду УПЦ протирічить в даний момент Статуту про управління УПЦ та являється недоцільним, що і спонукало Нас прийняти рішення про його скасування. Про час і місце проведення наступного засідання Синоду Ми поінформуємо додатково», - йдеться у листі, підписаному Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ Володимиром.

 

Цікаво, що лист підписаний особисто митрополитом Володимиром, однак не має печатки. Як повідомляли ЗМІ, печатку Предстоятеля УПЦ МП продовжує утримувати у себе Одеський митрополит Агафангел.

 

Також, на засіданні Синоду 21 лютого, проведення якого в черговий раз планувалося без участі глави церкви, повинні були обговорюватися нові рішення, що відстороняють митрополита Володимира від управління УПЦ МП та виведення з синоду його прихильників. За словами члена Священного Синоду митрополита Вишгородського та Чорнобильського Павла, вікарія Київської митрополії, кадрові перестановки проходять за спиною Предстоятеля, щоб його «не хвилювати».

Джерела в Київській митрополії повідомили кореспонденту «Релігії в Україні», що минулого понеділка, 13 лютого, під час зборів благочинних районів міста Києва столичне духовенство отримало від благочинного Києва протоєрея Віталія Косовського неофіційну установку ігнорувати звернення митрополита Володимира до єпархіальним зібранням Київської єпархії і керуватися виключно рішеннями Синоду, прийнятими 23 грудня і 26 січня. Українські ЗМІ також повідомляли, що кілька постійних членів Синоду мали намір отримати від керівництва приватної клініки, в якій знаходиться митрополит Володимир, офіційний медичний висновок про його недієздатності. Ще напередодні цих подій, 1 лютого 2012 року, Патріарх Кирил в Москві заявив про «недієздатність» Предстоятеля УПЦ.

 

Всі ці події свідчать про істотне загострення внутрішньої боротьби серед ієрархів УПЦ МП. Як повідомлялося, за останні кілька днів глава УПЦ зустрівся в лікарні з низкою церковних ієрархів, духовенством, посадовими особами держави, народними депутатами та Апостольським нунцієм в Україну.

 

Нагадаємо, раніше, Митрополит Володимир (Сабодан) оприлюднив своє Звернення до учасників зборів Київської єпархії, в якому знівелював рішення Синоду про призначення настоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла (Лебедя) тимчасовим керуючим Київською єпархією і повідомив, що він, Предстоятель УПЦ, продовжує керувати цією єпархією.

 

 Джерело : zaxid.net

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)

КОМЕНТАРІ